Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

W stolicy medale zdobywają tylko zdolni juniorzy

Warszawa potęgą w siatkówce nie jest. W PlusLidze gra wprawdzie Politechnika Warszawska, ale szczytem jej możliwości jest walka o utrzymanie. Na zapleczu ekstraklasy nie ma już żadnej drużyny ze stolicy lub okolic.

Nie znaczy to wcale, że w stolicy nie ma siatkarskich talentów. Wręcz przeciwnie – są , i to bardzo dobrze szkolone. – Z zawodników wychowanych w stołecznych klubach, a występujących obecnie gdzieś w Polsce, w PlusLidze lub na jej zapleczu można by stworzyć dwie świetne drużyny – mówi dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki.

Najsławniejsi siatkarze wychowani w Warszawie w ostatnich latach to Paweł Papke i Paweł Zagumny z MDK Warszawa oraz tragicznie zmarły Arkadiusz Gołaś z MOS Wola.Obecnie po stołeczne talenty najchętniej sięga AZS Częstochowa. Ostoją tego zespołu jest trzech byłych zawodników Metra Warszawa – Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona oraz Fabian Drzyzga z MOS Wola. Nieco rzadziej pod Jasną Górą występuje Krzysztof Wierzbowski, także wychowanek Metra. W Częstochowie zatrudnili więc o trzech zawodników ze stolicy więcej niż w Politechnice Warszawa (tylko Karol Kłos i Damian Wojtaszek). Dlaczego?

Inżynierowie późno domykają budżet, a co za tym idzie, także kompletują kadrę na nadchodzący sezon. Chociażby w tym roku najzdolniejsi warszawiacy otrzymali kontrakty gdzieś w Polsce, a Politechnika zatrudniła Ukraińców – zauważa Zimnicki.

Sytuacja być może ulegnie poprawie, jeżeli awans do I ligi wywalczy MOS Wola. Po 11. kolejkach w 3. grupie II ligi podopieczni grającego trenera Piotra Szulca dość niespodziewanie zajmują pierwsze miejsce.

Chciałbym, żebyśmy na zapleczu PlusLigi stali się przystanią najzdolniejszych warszawskich siatkarzy, ale nie wiem, czy będziemy mieli na to pieniądze. Jeśli nie znajdziemy sponsora, to nasi najzdolniejsi zawodnicy będą odchodzić do zespołów z innych miast – dodaje Krzysztof Zimnicki.

Talentów w MOS-ie na pewno nie brakuje. W tym roku reprezentanci tego klubu zdobyli mistrzostwo Polski juniorów starszych w Częstochowie. Szkoda, że nie przekłada się to na razie na siłę seniorskiej siatkówki w stolicy.

Autor: Maciej Stolarczyk (Polska The Times)

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
nasze drużyny

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved