Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Beniaminek na półmetku rozgrywek

Beniaminek na półmetku rozgrywek

Rywalizacja III ligi kobiet w województwie małopolskim składać miała się z dwóch rund. W czasie ich trwania wszystkie uczestniczące drużyny miały rozegrać między sobą spotkania według ustalonego terminarza.

Każdy mecz miał być bardzo ważny, bowiem II runda rozgrywek zakładała już podział na dwie grupy. Zespoły, które po I rundzie zajmą miejsca 1-6 będą dalej rywalizować w pierwszej z takich grup. Stawką tych meczy będzie uzyskanie dla dwóch najlepszych zespołów możliwości walki o II ligę kobiet.

Natomiast zespoły po I rundzie z miejsc 7 – 13 walczyć będą o utrzymanie w III lidze kobiet. Według regulaminu mecze z I rundy będą zaliczane do dalszej rywalizacji w II rundzie. Spadkiem do IV ligi kobiet zagrożone będą zespoły z miejsca 12 i 13. Pierwsza kolejka II rundy rozgrywek zostanie rozegrana już w nowym 2009 roku. Drużyna Ekstrimu Gorlice zagra w grupie walczącej o utrzymanie z takimi zespołami jak : Podkarpacie Bobowa, MOS Chrzanów, Salos Kraków, Ogniwo Piwniczna, Iskry Grybów oraz MOSiR Bukowno.W najbliższą sobotę w gorlickiej hali OSiR o godzinie 18.00 Ekstrim Gorlice rozegra ostatnie spotkanie I rundy z zajmującym trzecie miejsce w ligowej tabeli zespołem Pogoni Proszowice. Spotkanie to będzie bardzo ważne zarówno dla gospodarzy i gości. Dość nieoczekiwanie w ostatniej kolejce Pogoń straciła bardzo ważne punkty w meczu na szczycie z Armaturą Kraków przegrywając dość gładko 3:0. Mecz z beniaminkiem będzie dla zespołu Proszowic więc okazją do zrehabilitowania się za ostatnią kolejkę i utrzymanie nie wielkiej straty do 2 miejsca zajmowanego przez Armaturę.

Natomiast zespół Ekstrimu po serii trzech meczy, które kończyły się tie-breakem na niekorzyść gorlickiego klubu, też myśli o zdobyciu kolejnych punktów i sprawieniu dużej niespodzianki w ostatniej kolejce ligowej. Zajmowane przez Ekstrim siódme miejsce z dorobkiem 15 punktów jest bardzo dobrym rezultatem jak na beniaminka i na pewno gorlickie siatkarki będą walczyć o utrzymanie tego miejsca przed II rundą. Zadanie nie jest wcale takie proste, bowiem także zespoły Podkarpacia Bobowej i MOS Chrzanów również chciały by zając 7 miejsce na koniec 2008 roku. Dlatego tylko zwycięstwo Ekstrimu gwarantuje pozostanie na tym miejscu, bez względu na wyniki Podkarpacia i MOS-u w ostatniej kolejce ligowej.

źródło: ekstrim.gorlice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved