Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trzech chorych muszkieterów w Treflu

Trzech chorych muszkieterów w Treflu

Do kontuzjowanych siatkarzy Trefla Gdańsk Bruno Zanuto i Bojana Janicia dołączył Marko Samardzić. Libero nie zagra przez dwa tygodnie. Beniaminek PlusLigi gra poniżej oczekiwań, ale ma usprawiedliwienie w postaci kontuzji kluczowych zawodników.

Jeszcze przed startem rozgrywek kontuzji doznał Brazylijczyk Zanuto, potem uraz wykluczył z gry Serba Janicia. W piątek na treningu mięsień przywodziciela naciągnął z kolei Samardzić. Serbski libero zacisnął zęby i dzień później, po zażyciu leków przeciwbólowych, wyszedł na parkiet w Rzeszowie, ale nie dotrwał nawet do końca pierwszego seta.

W poniedziałek Samardzić miał przejść badanie rezonansem magnetycznym. – Na razie był na konsultacji lekarskiej. Diagnoza, niestety, nie jest dobra. Najpierw mówiono o 4-5 dniach przerwy, ale wygląda na to, że Serb nie zagra przez dwa tygodnie – mówi dyrektor Trefla Wojciech Kubicki. – Samardzić dostał skierowanie na USG, liczę, że może po nim dostaniemy jakąś optymistyczną wiadomość. Na razie jestem kompletnie załamany, ciąży nad nami jakieś fatum. Kontuzje kompletnie pokrzyżowały nam plany – dodaje Kubicki.Samardzić nie zagra więc na pewno w poniedziałkowym wyjazdowym meczu przeciwko Skrze Bełchatów.

W Treflu mają jednak nadzieję, że lada chwila do zdrowia wróci Janić, który nie mógł grać z powodu bólu ramienia. – We wtorek jedzie na rehabilitację i fizykoterapię do Szczecina. Widać u niego lekką poprawę, dlatego jesteśmy dobrej myśli – tłumaczy Kubicki. Najdłużej gdańszczanie czekać będą musieli na Zanuto. – Już trenuje z drużyną, ale nie jest to jeszcze pełny trening. Wykonuje elementy typowo siatkarskie, ale jeszcze bez skakania – wyjaśnia Kubicki. Wariant optymistyczny zakłada debiut Zanuto w Treflu 10 stycznia w meczu w Gdańsku przeciwko Domeksowi Tytan AZS Częstochowa.

W Treflu nie chcą jednak zapeszać i na razie myślą, co zrobić, aby bez trójki zagranicznych siatkarzy wygrać w lidze. A jak pokazują rozgrywki PlusLigi, jest to trudne.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved