Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Strefowe podsumowanie 9. kolejki PlusLigi kobiet

Strefowe podsumowanie 9. kolejki PlusLigi kobiet

Trzy nasze drużyny grały w minionym tygodniu mecze w europejskich pucharach ze zmiennym szczęściem. W dziewiątej kolejce PlusLigi kobiet wszystkie trzy solidarnie wygrały swoje mecze za trzy punkty i bez straty seta.

Kolejkę tą rozpoczęło spotkanie pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza a Gwardią Wrocław. Gospodynie wygrały mecz 3:1, choć powinny spotkanie to zakończyć bez straty seta, gdyż w drugim secie prowadziły 22:19 i przegrały tą odsłonę. Gwardia po raz kolejny musiała zadowolić się wygraniem jednego seta. Sytuacja wrocławskiej drużyny po rozegraniu dziewięciu meczy nie wygląda ciekawie. Gwardia zajmuje siódme miejsce z takim samym dorobkiem punktowym jak Calisia i Stal Mielec, lecz legitymuje się lepszą różnicą setów. Dwa najbliższe mecze wrocławianki rozegrają w Muszynie oraz w Żukowie.

BKS Aluprof Bielsko-Biała rozbił serbską drużynę Dinamo Pancevo i taki sam wynik 3:0 bielszczanki zanotowały w spotkaniu z Gedanią Żukowo. Podopieczne trenera Igora Prielożnego zakończyły pierwszą rundę rozgrywek na pierwszym miejscu. W nadchodzącym tygodniu BKS rozegra dwa mecze, pierwszy w Pancevie, a drugi w Bydgoszczy z tamtejszym Centrostalem. Gedania zamyka ligową tabelę po dziewięciu meczach. Decydujące mecze, które zadecydują o losie młodej drużyny podopieczne trenera Grzegorza Wróbla rozegrają w Żukowie.

Nie wiedzie się w rozgrywkach Ligi Mistrzyń Farmutilowi Piła. Siatkarki tego klubu przegrały trzeci mecz tym razem z holenderską drużyną Dela Martinus Amstelveen i praktycznie straciły szansę na awans do fazy play-off. Niepowodzenie w ostatnim meczu Ligi Mistrzyń pilskie siatkarki szybko zrekompensowały sobie w meczu ligowym ze Stalą Mielec. Przyjezdne zawodniczki nie miały wiele do powiedzenia w tym meczu i łatwo uległy w trzech setach. Farmutil Piła plasuje się obecnie na czwartej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem piętnastu punktów. W następnej kolejce dojdzie do ciekawie zapowiadającego się meczu ekipy z Piły z AZS-em Białystok. Stal Mielec rozegra we własnej hali mecz z Calisią Kalisz i będzie to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn, gdyż obie mają na swoim koncie po osiem punktów, będzie to mecz o „sześć” punktów. Zwycięzca tej potyczki będzie mógł ze spokojem myśleć o kolejnych meczach.

Siatkarki Centrostalu Bydgoszcz łatwo w trzech setach pokonały Calisię Kalisz i spokojnie mogą myśleć o kolejnych meczach. Po tym zwycięstwie bydgoszczanki zapewniły sobie praktycznie miejsce w pierwszej ósemce drużyn, które zagrają o miejsca 1-8. Gra drużyny z Kalisza opiera się przez cały czas na Annie Woźniakowskiej , która nie ma wsparcia wśród pozostałych koleżanek. Po raz kolejny dała o sobie znać zbyt krótka ławka kaliskiej ekipy.

W ostatnim spotkaniu AZS Białystok spotkał się z wiceliderem ligowej tabeli Muszynianką Muszyna. „Mineralne” odniosły bezdyskusyjne zwycięstwo w stosunku 3:0, a ponadto w kolejnym meczu nie straciły seta i po pierwszej rundzie rozgrywek plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli. W obecnym tygodniu Muszyniankę czekają dwa mecze: pierwszy w Lidze Mistrzyń z VakifBank w Stambule, a drugi w lidze z beniaminkiem z Wrocławia we własnej hali. Akademiczki z Podlasia pomimo porażki uplasowały się na szóstym miejscu w ligowej tabeli i ze spokojem mogą przygotowywać się do kolejnych meczów.