Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Kolejna porażka zespołu z Bolonii

Serie A2: Kolejna porażka zespołu z Bolonii

Trwa zła passa Wayelu Bologna. Zespół poniósł czwartą z rzędu porażkę w meczu z wiceliderem Serie A2, Codyeco S.Croce. Marcel Gromadowski, tradycyjnie już, zebrał największe żniwo punktowe w swoim zespole. Mimo porażki, bolończycy utrzymali piątą pozycję w tabeli.

W przypadku Wayelu Bologna sprawdziło się siatkarskie porzekadło: „Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3”. Przez dwa pierwsze sety goście utrzymywali wysokie prowadzenie. W końcówkach zespół z Santa Croce sull’Arno podrywał się do walki, lecz było już za późno, by odwrócić losy setów. Gospodarze fundowali swym kibicom festiwal błędów własnych. W trzecim secie zawodnicy trenera Gian Domenico Dalů wzmocnili zagrywkę, grę w ataku „pociągnęli” Ricardo De Paula wspólnie z Francesco Mattioli, co zaowocowało zwycięstwem 25:21. Kolejna odsłona była niezwykle zacięta. Bolończycy, za sprawą wysokiej dyspozycji Gromadowskiego oraz Campagnaro prowadzili przez większą część seta (8:7, 16:13, 21:19). Ratunkiem dla wicelidera okazał się Andrč Ricardo Lukianetz. Dwa asy serwisowe Brazylijczyka sprawiły, iż Codyeco traciło do rywali zaledwie punkt (22:23). Długą walkę na przewagi ostatecznie rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze, wygrywając po ataku Lukianetza 30:28. Tie-break toczył się całkowicie pod dyktando drużyny z Santa Croce sull’Arno i zakończył się zwycięstwem 15:12.

Gromadowski zapisał w swym dorobku 20 punktów. Na 34 próby ataku wykorzystał 17, co daje skuteczność 50 procent. Trzykrotnie zaatakował w aut i taką samą ilość razy został zatrzymany przez rywala. Ponadto popisał się dwoma skutecznymi blokami oraz asem serwisowym. Bardzo dobry mecz rozegrał Nicola Campagnaro. Włoski środkowy zdobył 14 oczek. Ośmiokrotnie punktował w ataku i sześć razy udanie blokował rywala. W ekipie Codyeco S.Croce najlepszym zawodnikiem był atakujący Ricardo De Paula. Brazylijczyk zdobył dla swego zespołu 32 punkty.

Codyeco S.Croce – Wayel Bologna 3:2

(22:25, 23:25, 25:21, 30:28, 15:12)

Następnym rywalem Wayelu Bologna będzie spadkowicz z ekstraklasy, znajdujący się obecnie na czwartym miejscu w tabeli, zespół Andreoli Latina.

źródło: inf. własna, legavolley.it