Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Trzy punkty dla Muszynianki Muszyna

PlusLiga Kobiet: Trzy punkty dla Muszynianki Muszyna

Siatkarki Pronaru Astwa Zeto AZS Białystok nie zdołały ugrać w meczu przeciwko Muszyniance Muszyna nawet jednego seta. Na parkiecie nie brakowało jednak wyrównanej walki.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły siatkarki Muszynianki. Po ataku Kamili Frątczak prowadziły 3:1, zaś chwilę później błąd popełniły gospodynie. Bardzo szybko zareagował trener Dariusz Luks i poprosił o czas dla swojej ekipy. Wystarczyło jednak podwójne odbicie w zespole Mineralnych i atak w aut Aleksandry Jagieło i białostoczanki traciły jedynie jeden punkt. Atak Kamili Frątczak dał Muszyniance prowadzenie 7:5, a po skutecznym zbiciu po bloku Mileny Rosner zespoły zeszły na I przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:5. Bardzo skutecznie siatkarki z Muszyny obijały blok rywalek. Po ataku Aleksandry Jagieło wyszły na prowadzenie 12:8. Błąd przełożenia rąk rozgrywającej białostoczanek – Lucie Muhlsteinovej dał przyjezdnym przewagę 14:9. Z kolei Mineralne uruchomiły blok, po którym prowadziły już 16:9. Białostoczanki przełamały się przy stanie 17:9. Najpierw Izabela Żebrowska wykonała skuteczny atak, a następnie Katarzyna Walawender posłała asa serwisowego. Wciąż jednak przewaga Muszynianki była bardzo wysoka. Po ataku Jagieło z 6 strefy przyjezdne zanotowały na koncie 20 punkt i siedmiopunktowe prowadzenie. W obijaniu bloku białostoczanek brylowała właśnie Aleksandra Jagieło . Kończyła ona wszystkie ataki. Seta zakończył atak Joanny Szeszko w taśmę. Mineralne wygrały wysoko 25:16.

Drugi set początkowo również układał się po myśli przyjezdnych. As serwisowy Izabeli Bełcik dał im prowadzenie 2:0. Chwilę później błąd popełniły gospodynie, a następnie Sylwia Pycia wykonała atak z piłki przechodzącej i dwa kolejne punkty powędrowały na konto Muszynianki. Po bloku na Marleny Mieszały na Kamili Frątczak , a w kolejnej akcji błędzie tej drugiej, białostoczanki odrobiły nieco straty. Blok Dominiki Koczorowskiej i Katarzyny Walawender na Frątczak dał AZS-owi remis 5:5. Na I przerwę techniczną obie ekipy zeszły przy prowadzeniu białostoczanek 8:5. Blok na Izabeli Żebrowskiej zmniejszył straty Muszynianki do jednego punktu (8:9). Trzy nieskończone ataki w jednej akcji Walawender spowodowały, że Mineralne w końcu wyprowadziły skuteczną kontrę i wyrównały wynik na 10:10. Po ataku Doroty Pykosz przyjezdne wyszły na prowadzenie 13:12, a chwilę później Sylwia Pycia zatrzymała blokiem atak Izabeli Żebrowskiej. Kolejny blok Muszynianki, tym razem na Agacie Karczmarzewskiej, dał im 16 punkt i II przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:13. W ekipie AZS-u bardzo dobrze spisywała się Katarzyna Walawender. Po jednym z jej ataków gospodynie doprowadziły do remisu po 16, zaś chwilę później pomyliła się Frątczak i ponownie prowadziły białostoczanki. Po kilku akcjach jednak znów przewagę uzyskały Mineralne. Po błędzie przyjęcia Katariny Truchanovej i dotknięciu siatki przez Lucie Muhlsteinovą przyjezdne prowadziły 23:18. Seta zakończył atak Mileny Rosner z drugiej linii (25:20).

Trzecie partia od samego początku była bardzo wyrównana. Obie ekipy walczyły punkt za punkt, nie mogą wyprowadzić przewagi większej niż jeden punkt. Podczas I przerwy technicznej minimalne prowadzenie miały Mineralne (8:7). Dopiero po ataku Aleksandry Jagieło i asie serwisowym Izabeli Bełcik siatkarki z Muszyny wyszły na prowadzenie 11:8. O czas poprosił trener białostoczanek. Rywalki grały jednak rewelacyjnie. Kolejnego asa posłała Iza Bełcik, a w następnej akcji Mineralne ustawiły skuteczny blok na Marlenę Mieszałę. W połowie partii trener Luks wprowadził na podwyższenie bloku Izabelę Żebrowską. Po autowej zagrywce Agaty Karczmarzewskiej rywalki zdobyły 16 punkt i zeszły na II przerwę techniczną przy czteropunktowym prowadzeniu. Błąd w przyjęciu Aleksandry Jagieło spowodował, że białostoczanki traciły zaledwie jeden punkt. Akcję później zadziałał podwójny blok Żebrowska – Mieszała i było po 16, a o czas poprosił trener Bogdan Serwiński . Zapowiadała się emocjonująca końcówka, w której drużyny grały punkt za punkt. Po ataku Kamili Frątczak na jednopunktowe prowadzenie wyszły Mineralne(20:19). O czas poprosił trener Luks. Błąd w przyjęciu Magdaleny Saad dał rywalkom piłkę setową, a spotkanie zakończyły w następnej akcji przyjezdne (25:22).

MVP została wybrana Aleksandra Jagieło (Muszynianka Muszyna).

AZS Białystok – Muszynianka Muszyna 0:3

(16:25, 20:25, 22:25)

AZS Białystok: Żebrowska, Mieszała, Karczmarzewska-Pura, Walawender, Muhlsteinova, Koczorowska, oraz Saad (libero), Szeszko, Manikowska, Truchanova,

Muszynianka Muszyna: Bełcik, Jagieło, Frątczak, Pycia, Rosner, Pykosz oraz Zenik (libero), Kaczor, Śrutowska