Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Mistrzynie Polski w Białymstoku

PlusLiga Kobiet: Mistrzynie Polski w Białymstoku

fot. archiwum

Dzisiaj do Białegostoku zawitają mistrzynie Polski, zespół Muszynianki Fakro Muszyna. Gospodynie nie będą miały łatwego zadania, ale zapowiadają walkę do ostatniej piłki.

Od miesiąca podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego nie straciły nawet seta w PlusLidze Kobiet. Przegrały tylko jeden mecz z Aluprofem Bielsko-Biała (2:3). Muszynianki stoczyły wyrównany bój z v-ce mistrzyniami Polski, Famutilem Piła z którego wyszły zwycięsko (3:2). W pozostałych spotkaniach "mineralne" pewnie wygrywały. W Lidze Mistrzyń podopieczne trenera Serwińskiego również mają czym się pochwalić. W imponującym stylu wygrały z klubami których nie trzeba nikomu przedstawiać: Volley Bergamo i VakifBank Stambuł. Szkoleniowiec Muszynianki Fakro zapowiada, że będzie korzystał z ławki rezerwowych. Nie wiadomo więc w jakim składzie wystąpią mistrzynie Polski. – Mam tak skonstruowany zespół, by siatkarki na każdej pozycji mogły się uzupełniać. "Ławka" jest bogata, zresztą trudno mówić o "ławce". Wszystkie zawodniczki są mocne. Przygotowania też tak przeprowadziliśmy, by móc wytrzymać ten skumulowany kalendarz, w którym walczymy na dwóch frontach – mówi Bogdan Serwiński.

 

W Białymstoku poziom mobilizacji jest bardzo wysoki. Tak samo jak chęć zwycięstwa i utarcia nosa mistrzyniom. W AZS-ie grają byłe zawodniczki Fakro, Marlena Mieszała i Agata Karczmarzewska . Same zawodniczki uważają jednak, że nie mają zamiaru nic udowadniać trenerowi z Muszyny. – Nie myślę o tym spotkaniu w specjalnych kategoriach, może tylko takich, że gramy z naprawdę silnym zespołem, który w obecnych rozgrywkach prezentuje się bardzo dobrze – mówi Karczmarzewska. – Aby myśleć o zwycięstwie, musimy wszystkie zagrać na sto procent możliwości – dodaje. Można więc wnioskować, że Białostoczanki wystąpią w najsilniejszym składzie. – Jesteśmy zwarci i gotowi. Jak przegramy nikt nam ręki nie obetnie. Najważniejsza jest walka, tego oczekuję od drużyny najbardziej – mówi trener Dariusz Luks . 

Zdecydowanym faworytem spotkania jest drużyna Muszynianki Fakro. Wbrew pozorom zapowiada się ciekawe spotkanie. Początek meczu o 18 w hali SP nr 50 w Białymstoku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved