Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mendez Hernandez: Pechowo jesteśmy ostatni

Mendez Hernandez: Pechowo jesteśmy ostatni

Przyjmujący Jadaru Sirianis Mendez Hernandez, jest pełen nadziei w zażegnanie kryzysu w radomskiej ekipie. Tylko to mu pozostało, ponieważ nie widać perspektyw na poprawę gry drużyny.

Do tej pory żaden z dwóch Kubańczyków na stałe nie wywalczył sobie miejsca w podstawowym składzie Jadaru. Sirianis Mendez Hernandez wyszedł w pierwszej szóstce w spotkaniach z Politechniką Warszawską, Treflem Gdańsk oraz Resovią Rzeszów, lecz głównie był rezerwowym zawodnikiem Jadaru. W sobotnim spotkaniu z AZS-em Częstochowa nie zagrał ani minuty, mimo tego, iż szwankowało przyjęcie w radomskiej drużynie. Zatem można dojść do jednego wniosku. Sirianis Mendez Hernandez nie znajduje się w formie, by poderwać drużynę do walki. Zresztą nie tylko on tego nie potrafi. Według trenera Jadaru Mirosława Zawieracza w zespole nie ma przywódcy. – Nie jestem zadowolony z żadnego z dwunastu siatkarzy. Nie posiadam w składzie człowieka, który by powiedział „rozegraj do mnie trzy piłki, a ja je skończę – ubolewał szkoleniowiec na pomeczowej konferencji prasowej.

Przed dołączeniem do Jadaru chyba nie myślałeś, że twoja drużyna będzie zajmować ostatnie miejsce po dziewięciu kolejkach.Sirianis Mendez Hernandez: – Nigdy nie wiesz, co się stanie z zespołem. Pechowo okupujemy koniec tabeli, lecz mam nadzieję, że się podniesiemy i zaczniemy grać lepiej.

Każdy kraj ma swój styl gry. Jakie są najbardziej odczuwalne różnice dla ciebie pomiędzy siatkówką polską a kubańską?

Na Kubie gramy trochę wyżej piłką, tutaj gra się szybciej.

Czy znałeś Maikela Salasa Moreno zanim przybyłeś do Radomia?

Tak. Pamiętam go z występów w reprezentacji Kuby.

Od października mieszkasz w Radomiu. Jak przebiega okres aklimatyzacji?

Jest zimno, ale znoszę to dobrze. Lubię Radom. To spokojne miasto.

*rozmawiał Piotr Adamczyk (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved