Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Farmutil podejmuje Dela Martinus

Liga Mistrzyń: Farmutil podejmuje Dela Martinus

Trzy porażki to dotychczasowe „osiągnięcia” Farmutilu Piła w Lidze Mistrzyń. We wtorek na własnym boisku ekipa Jerzego Matlaka podejmować będzie Dela Martinus Amstelveen i być może zmieni niekorzystny dla siebie bilans.

Po ostatniej porażce Pilanki są praktycznie bez szans na awans do dalszej części rozgrywek w Lidze Mistrzyń. W ubiegłym tygodniu w Holandii, nasze zawodniczki dostały srogą lekcję od drużyny, która nie jest tak silna jak w latach ubiegłych. Mimo, że w kadrze występują tylko dwie reprezentacyjne siatkarki – Francien Huurman i Caroline Wensink – to holenderski zespół okazał się być rywalem nie do pokonania. Pilanki nie radziły sobie z dokładnym przyjęciem piłki i zagrały zdecydowanie gorzej w obronie jak i ataku. Dokładnie te elementy przesądziły o tym, że górą w tym meczu był zespół Dela Martinus Amstelveen. Drużyna Jerzego Matlaka w Holandii zdołała wygrać tylko jednego seta, za to z dużą przewagą (25:17). Gdyby w pozostałych partiach Farmutil popełnił mniej błędów oraz atakował z większym przekonaniem to wynik mógłby być inny. Tutaj właśnie tkwi recepta na sukces.

Farmutil w miniony weekend odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w PlusLidze Kobiet. Wydaje się więc, że siatkarki wyszły obronną ręką z niedawnego kryzysu i w rundzie rewanżowej rozpoczną marsz w górę tabeli. Jeśli forma z ligi przeniesie się również na dobrą dyspozycję w europejskich pucharach to najbliższy mecz Pilanki przed własną publicznością mogą rozstrzygnąć na swoją korzyść. Z drugiej strony nie należy oczekiwać słabej postawy holenderskiego zespołu, który z pięcioma oczkami na koncie, zajmuje 3. pozycję w tabeli.Pucharowe zmagania Farmutilu już we wtorek o godzinie 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved