Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Julio Velasco trenerem męskiej reprezentacji Hiszpanii

Julio Velasco trenerem męskiej reprezentacji Hiszpanii

Julio Velasco, którego nazwisko wielokrotnie się przewijało przy okazji konkursu na trenera polskiej reprezentacji, poprowadzi przez najbliższe cztery lata męską drużynę narodową Hiszpanii.

57-letni Argentyńczyk jest uważany za jednego z najlepszych trenerów siatkarskich na świecie. W swojej karierze kierował reprezentacją Włoch w czasach jej największej świetności, zdobywając z nią dwukrotnie mistrzostwo świata, trzykrotnie mistrzostwo Europy i pięciokrotnie wygrywając Ligę Światową. Za jego kadencji „Azzurri” zdobyli także srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. Równie bogaty jest dorobek Velasco jako trenera klubowego. Został on także nominowany przez FIVB do tytułu najlepszego trenera XX-go wieku obok Douga Beala i Yoshida Matsudaira.

Nowego szkoleniowca hiszpańskiej reprezentacji czeka niełatwe zadanie. Jego podopieczni będą w przyszłym roku w Turcji bronić tytułu mistrza Europy. Ponadto czekają ich kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w roku 2010 we Włoszech.

źródło: inf. własna, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved