Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zwycięstwo Ósemki przed własną publicznością

II liga: Zwycięstwo Ósemki przed własną publicznością

Sobotnie spotkanie Ósemki Siedlce z zespołem KKS Armat Kozienice przyciągnęło cała rzeszę siedleckich kibiców. Żywo reagująca publiczność dodawała otuchy swoim ulubieńcom.

W pierwszym secie Ósemka wreszcie wyszła w swoim podstawowym składzie. Po trzech tygodniach przerwy w grze Dziewit wbijał gwoździe jeden po drugim. Zdawało się, że mecz nie potrwa dłużej niż 3 sety i 45 minut. Od początku Guindo serwował zagrywki praktycznie nie do odebrania, podobnie jak Dziewit i Jackowicz . Do stanu 17:10 Ósemka królowała na parkiecie. Chwilę później kilka niedomówień na boisku spowodowało stratę 3 punktów. Trener Krzysztof Wójcik przy stanie 19:14 zdecydował się na zmiany. Spowodowało to zamieszanie w drużynie i dalsze straty punktowe. 23 oczko na konto siedlczan zdobył Pierzchalski uderzając z krótkiej wystawionej przez Dziewita, ponieważ przez moment na boisku nie było rozgrywającego. Nieudany serwis KKS-u lądujący w siatce zakończył pierwszego seta 25:22.

W drugiej odsłonie Kozienice zyskali prowadzenie dzięki zagrywkom Milewskiego . Stan ten nie trwał jednak zbyt długo. Po celnej krótkiej Świerżewskiego w polu serwisowym pojawił się Guindo. Jego zagrywki utrudniały grę Armatowi, przez co zmuszeni byli jedynie przebijać piłkę na stronę Ósemki. Przyjęcie Kołodzieja i atak Szataniaka ze skrzydła doprowadziły do remisu 5:5.Kolejne punkty na konto Ósemki wskoczyły po asie serwisowym Guindo oraz jego ataku lądującym pod stopami KKS-u. 10:5 to zasługa kolejnej krótkiej Świerżewskiego. Po zmianie w składzie Kozienic gra zmieniła nieco tor jazdy. Coraz częściej punkty dodawane były po stronie gości. Gdy przewaga Ósemki zmalała do 2 oczek (14:12) siedlczanie wzięli się za robotę. Uderzali na zmianę ze środka (Pierzchalski) i ze skrzydeł (Dziewit, Guindo, Szataniak ). Armat nie dawał za wygraną i cały czas starał się by Ósemka nie zyskała większej przewagi. Siedlczanie podczas krótkiej przerwy zostali zmotywowani przez trenera. Wyszli na boisko i dopingowani przez swoich kibiców odskoczyli na 23:20. Do tego wyniku przysłużył się Dziewit, który wbił dwa gwoździe a potem posłał asa serwisowego. Set zakończył się dopiero 25:22 po potężnym uderzeniu Guindo ze skrzydła.

Trzecia partia tego spotkania przebiegała bardzo wyrównanie do stanu 12:12. Później kozieniczanie złapali wiatr w żagle i dzięki szczelnemu blokowi, dobrej grze w polu oraz skutecznemu środkowi zyskali prowadzenie. Siedlczanie starali się odrobić starty. Niestety pogorszyło się przyjęcie i rozegranie, przez co ta partia należała zdecydowanie do Armatu. KKS wygrał ją stosunkiem 25:17.

W czwartej odsłonie Ósemka nie popełniała już tak wielu błędów jak w części poprzedniej. Bez większego oporu i z nową siłą szła po zasłużone zwycięstwo. Bez zarzutów funkcjonowało przyjęcie i rozegranie, przez co każdy atak ze środka i skrzydeł mijał blok w rezultacie lądując w polu KKS-u. Świetne porozumienie na boisku oraz wspólny cel doprowadził Ósemkę do zwycięstwa 25:15 i 3:1 w setach.

W grze Ósemki zabrakło zagrywki tak skutecznej jak w poprzednich spotkaniach. Dzięki niej mecz mógłby skończyć się znacznie szybciej. Spotkanie jednak zgromadziło całą halę fanów siatkówki, którzy za każdym razem wspierają siedlecką Ósemkę. Był to już ostatni w tym roku pojedynek Ósemki na własnej hali. Teraz siatkarzy czeka wyjazd do Gdańska, by zmierzyć się z miejscowym Stoczniowcem. Kolejne spotkania ligowe zostaną rozegrane dopiero w nowym roku a kibicom nie zabraknie atrakcji, ponieważ większość meczy odbędzie się w Siedlcach.

Ósemka ELMO Siedlce – KKS Armat Kozienice 3:1

(25:22, 25:22, 17:25, 25:15)

Ósemka Siedlce : Dziewit, Jackowicz, Świerżewski, Guindo, Pierzchalski, Szataniak, Kołodziej (libero) oraz Witkowski, Auguścik i Sobieraj

KKS Kozienice : Grzelczak, Milewski, Rodakowski, Budziński, Jeziorowski, Pietralski, Kowal (libero) oraz Kurzdym, Czekaj, Otwinowski i Budzyński