Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Kolejne zwycięstwo Morza Bałtyku Szczecin

II liga: Kolejne zwycięstwo Morza Bałtyku Szczecin

Siatkarze Morza Bałtyku Szczecin pokonali w niedzielne popołudnie drużynę Krispolu Września. Zwycięstwo nad zespołem z Wielkopolski pozwoliło szczecinianom awansować na drugą pozycję w tabeli.

Mecz rozpoczął się bardzo udanie dla gospodarzy. Podopieczni Zdzisława Gogola po udanych blokach Konrada Prusakowskiego i pomyłkach w ataku siatkarzy z Wrześni prowadzili już 4:0. Udane ataki Adriana Milczarka , kiwka Michała Glinki i as serwisowy Artura Kulikowskiego sprawiły, że Morze powiększyło prowadzenie do siedmiu oczek (13:6). W środkowej fazie seta walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 17:9 dla Morza trener gości zdecydował się na podwójną zmianę. Za Kiwiora wszedł Kępiński , a Ormana zastąpił Grępka . Jednak nie pomogło to wrześnianom. As serwisowym ateusza Sylli i liczne błędy siatkarzy Krispolu sprawiły, że szczecinianie łatwo wygrali pierwszą partię do 15.

Początek drugiej odsłony również rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych Zdzisława Gogola 7:3. Niestety po jednej z akcji kontuzji doznał Artur Kulikowski i musiał opuścić parkiet. Jego miejsce zajął Paweł Kolec . Ta sytuacja nieco wybiła z uderzenia szczecinian. Wykorzystali to goście, którzy po autowym serwisie Michała Glinki i udanym ataku Helmana doprowadzili do stanu 9:6. Trzypunktowa przewaga Morza Bałtyku utrzymywała się do stanu 14:11. Potem wrześnianie złapali siatkarski wiatr w żagle i zaczęli odrabiać straty. Autowe zagrywki gospodarzy, skuteczny blok i atak Emila Siewiorka sprawiły, iż goście wyszli na prowadzenie 19:17. Jednak szczecinianie nie zamierzali odpuszczać. W tej części seta w ataku po stronie gospodarzy szalał Paweł Kolec , a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Pierwszą piłkę setową po ataku Helmana mieli zawodnicy z Wrześni, jednak skuteczna odpowiedź Konrada Paśnika doprowadziła do remisu. Następnie walka toczyła się punkt za punkt, ale skuteczny blok gości doprowadził do ich zwycięstwa w drugiej odsłonie 28:26.

Początek trzeciego seta należał do siatkarzy Morza. Skuteczny blok Adriana Milczarka i Konrada Prusakowskiego oraz błędy gości (ataki w aut i dotknięcia siatki) sprawiły, iż szczecinianie prowadzili 8:4. W dalszej części tej partii podopieczni Zdzisława Gogola utrzymywali kilkupunktową przewagę. Wówczas szkoleniowiec szczecinian zdecydował się na zmianę na środku siatki. Konrada Prusakowskiego zastąpił Dawid Michor . Przy stanie 14:9 skutecznym blokiem popisał się Kotecki , ale chwilę później siatkarze z Wrześni zostali ukarani upomnieniem i dwoma żółtymi kartkami za opóźnianie gry i nieprzepisową zmianę z libero po gwizdku sędziego (16:10). W końcowej fazie seta w ataku nie do zatrzymania w ataku był Adrian Milczarek, a Dawid Michor zatrzymał rywali blokiem. Ostatecznie ta odsłona zakończyła się pewną wygraną Morza Bałtyku Szczecin 25:16.

Czwarta i jak się później okazało – ostatnia partia spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia szczecinian. As serwisowy Mateusza Sylli oraz skuteczne ataki Pawła Kolca i Adriana Milczarka wyprowadziły Morze Bałtyk na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Następnie walka toczyła się punkt za punkt – gospodarze kończyli skutecznie ataki, ale oddawali mnóstwo punktów drużynie z Wrześni po błędach serwisowych. Ponowna podwójna zmiana przeprowadzona przez trenera gości nie przyniosła większych efektów. W końcówce tego seta siatkarze z Wielkopolski rzucili się do odrabiania strat. Autowy atak gospodarzy i skuteczny blok Emila Siewiorka sprawił, że przewaga podopiecznych Zdzisława Gogola zmalała do trzech oczek (23:20). Jednak ostatecznie Morze pewnie zwyciężyło w tej partii 25:20.

Ten mecz po raz kolejny udowodnił, że w II lidze nie ma słabych zespołów. Zwycięstwo Morza i porażka azetesiaków z Zielonej Góry z liderem z Piły sprawiła, iż podopieczni Zdzisława Gogola awansowali na drugie miejsce w tabeli. Szkoda tego przegranego seta, tym bardziej, że taka sytuacja zdarza się po raz kolejny. Po łatwo wygranym pierwszym secie następuje rozprężenie i niepotrzebna nerwowość.

Morze Bałtyk Szczecin – Krispol Września 3:1
(25:15,26:28, 25:16, 25:20)

Morze: Cichosz T., Milczarek, Glinka, Prusakowski, Kulikowski, Sylla, Cichosz Ł. (l) oraz Paśnik, Kwaśniak, Jakowczyk, Michor, Kolec

Krispol: Kiwior, Więcek, Helman, Józefczak, Orman, Siewiorek, Pałasz (l) oraz Kempiński, Grępka, Ziętek