Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Dwunasty sezon amatorów w Trójmieście

Dwunasty sezon amatorów w Trójmieście

Już po raz dwunasty wystartowała Trójmiejska Liga Piłki Siatkowej. Od listopada w zmaganiach amatorów bierze udział dziesięć zespołów męskich, a przed drużynami osiemnaście kolejek spotkań.

Po 5 rozegranej kolejce zarysowuje się podział tabeli na zespoły walczące o czołowe lokaty oraz miejsca 6-10.

W grudniu kolejne dwie kolejki spotkań, w tym mecz na szczycie pomiędzy broniącymi tytułu Karlabem Gdynia a Powersystem Gdańsk. To właśnie siatkarzom Powersystem, jako jedynym, udało się pokonać w zeszłym sezonie wielokrotnych triumfatorów TLPS.W tegoroczne zmagania świetnie wkomponował się beniaminek – Rafa Sopot, który może poważnie zamieszać w układzie sił w lidze. Dowodem na to było urwanie punktu Karlab Gdynia w pierwszej kolejce spotkań. Jak co roku wysoko w tabeli znajdują się siatkarze Gdańskiej Energii, którzy poważnie myślą o najwyższym podium. Nadspodziewanie dobre wyniki odnosi zespół Liqi-Moly Wiślinka, ale najtrudniejsze mecze z czołówką jeszcze przed nimi. Natomiast zespoły z Rumii i 3 flotylla wyraźnie obniżyły swoje loty w porównaniu z ubiegłym sezonem.

Jak wysoki poziom sportowy reprezentują Trójmiejskie drużyny można było się ostatnio przekonać na andrzejkowym turnieju drużyn mieszanych w Szczecinie, gdzie w gronie 16 ekip finał był wewnętrzną sprawą drużyn z trójmiasta.

Jak co roku wszystkie spotkania w TLPS sędziują wzorowo sędziowie z Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

* przygotował organizator TLPS – Janusz Socha

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved