Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga kobiet: Salos wciąż niepokonany

III liga kobiet: Salos wciąż niepokonany

W miniony piątek Legionowski Salos podejmował zespół Politechniki Warszawskiej. Mecz obu drużyn określany był jako mecz na szczycie, ponieważ żadna z nich nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania, aż do piątkowego wieczoru… Lepszym okaz się zespół Aleksandra Miętka wygrywając z warszawiankami 3:0.

Początek spotkania był nieco nerwowy, z obu stron siatki widać było ogromną mobilizację i chęć walki. Zawodniczki obu zespołów znają się z różnych boisk i wiedziało na co kogo stać. Cały pierwszy set stał pod znakiem wyrównanej walki i pięknych akcji zarówno w ataku jak i w obronie. Wszystko stało się jasne w końcówce – Salos wytrzymał grę nerwów i zwyciężył pierwszą odsłonę 25:22.

Drugi set rozpoczął się dość niefortunnie dla dziewczyn z Legionowa, wynik 5:0! to nie tylko wynik dobrej gry przeciwniczek… Poirytowane podopieczne Aleksandra Miętka włączyły drugi bieg i zaczęły odrabiać straty. Dobre przyjęcie zagrywki ( gra libero Izabeli Litwiniuk zasługiwała na pochwałę) pozwalały Marcie Grzance grać bardziej kombinacyjnie i do świetnie funkcjonujących skrzydeł (Jonak, Słodownik, Sidorowska) dołączyły mocnymi zbiciami środki – Świderska i Bronisz. Wszystko to sprawiło, że zawodniczki trenera Lizińczyka nie poradziły sobie i przegrały 21:25.

Obie drużyny naładowane energią i mocno zmotywowane podeszły do trzeciej partii – gra się do trzech wygranych setów, więc nikt nie mógł pozwolić sobie na rozluźnienie. Szybko jednak okazało się kto jest lepszy i nawet zmiany wprowadzane w zespole Politechniki nic nie dały. Wszystkie zawodniczki Salosu grały koncertowo – nie było żadnych słabych punktów. Set trzeci zakończył się niespodziewanie szybko atakiem ze środka Marty Bronisz i już było jasne- że lider jest jeden.

Na mecz przyszło nadzwyczaj dużo kibiców i tak naprawdę nie każdy wierzył w sukces legionowskiego zespołu i to w takim stylu!

Salos Legionowo – Politechnika Warszawska 3:0

(25:22, 25:21, 25:15)