Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Drzyzga: Jastrzębie gra prosto i bez finezji

Wojciech Drzyzga: Jastrzębie gra prosto i bez finezji

Na papierze można Jastrzębiu pozazdrościć zawodników. System gry w Jastrzębskiego Węgla nie jest jednak do końca opanowany. Zespół gra prosto, czytelnie, bez finezji - uważa komentator meczów siatkarskich, Wojciech Drzyzga.

Źle rozkłada się atak, za dużo piłek jest kierowanych do Prygla. Przyjęcie i atak nie są odpowiednio zbalansowane. Bardzo złą ocenę należy wystawić Hardy’emu, który jest właściwie poza grą – uważa telewizyjny ekspert, Wojciech Drzyzga.

Kibice krytykują holenderskiego rozgrywającego Nico Freriksa. Trudno jednak o perfekcyjną wystawę przy tak słabym odbiorze, jakim dysponują jastrzębianie. – Freriks to typ zimnego, odpowiedzialnego zawodowca, lecz pozbawionego wirtuozerii. Taki rzemieślnik do bólu, który wystawia dokładnie, ale przewidywalnie i mało kombinacyjnie – mówi Drzyzga.Jastrzębianie mizernie prezentują się też w zagrywce, a bezpośrednio zdobywają z niej poniżej 2-7 proc. punktów. Tylko Prygiel zagraża rywalom mocnymi serwami. – Trudno to zrozumieć. Przecież Samica posiada ciekawą zagrywką, także Hardy i Freriks w Roeselare potrafili solidnie to robić. Natomiast środkowi JW nie stwarzają w ogóle zagrożenia zagrywką – twierdzi Drzyzga.

A może w zespole są niesnaski? – Drużyna nie stanowi monolitu. Więcej jest gry pozorów. Brakuje chemii. Na boisku wprawdzie nie widać tarć pomiędzy zawodnikami, ale są pewne oznaki niezadowolenia. Nie chcę brnąć w to, czy w drużynie jest konflikt. Jeśli jednak obcokrajowcy liczą na indywidualne laurki i uciekają od odpowiedzialności, bo pilnują tylko własnego tyłka, to na dłuższym dystansie nic z tego nie wyjdzie – uważa Drzyzga.

Dejewski zapewnia, że atmosfera w zespole jest dobra. – Są wymiany zdań, ale poza boiskiem nie ma problemu. Potrzeba nam przełomu – sądzi drugi trener Jastrzębskiego Węgla. – No, jeśli nie ma >>problemu szatni<<, to na pewno się odbiją. Potencjał bowiem mają ogromny – przekonuje Drzyzga.

* Marcin Fejkiel (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved