Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Uczeń chce ograć mistrza

Uczeń chce ograć mistrza

Waldemar Wspaniały i Mariusz Sordyl wspólnie trzy lata temu prowadzili olsztyński AZS. Jutro w Bydgoszczy obaj panowie ponownie się spotkają... Wspaniały jako trener Delecty, Sordyl jako szkoleniowiec akademików z Olsztyna.

Jeśli zagramy słabo, to będzie bardzo ciężko – mówi Mariusz Sordyl, trener AZS UWM. – Musimy rzucić na parkiet mnóstwo walki, energii i sportowej złości, żeby ta nasza gra przyniosła spodziewane korzyści. Jasne, jedziemy do Bydgoszczy po zwycięstwo, ale na pewno nie na takim spokoju, że trzy punkty mamy pewne. Jeszcze raz powtarzam: musimy zostawić tam dużo potu, żeby wywalczyć sobie, wyszarpać to zwycięstwo. Łatwo nie będzie, ale my nie mamy łatwych spotkań w tym sezonie. Po raz setny powiem jednak, że ja mocno wierzę w swój zespół. A to, co do tej pory przegraliśmy, jest już zdecydowanie wystarczające – dodaje trener Sordyl.

Olsztynianie zamierzają wyszarpać Delekcie punkty, a co na to gospodarze niedzielnego meczu? – Ja też chcę wyszarpać, co się da – uśmiecha się trener bydgoszczan Waldemar Wspaniały, który niedawno zastąpił na tym stanowisku Słowaka Rastislava Chudika. – Będziemy się wzajemnie szarpać i mam nadzieję, że jeden, dwa, a może nawet trzy punkty uda nam się wyrwać Olsztynowi – dodaje szkoleniowiec, który prawie równo trzy lata temu został trenerem PZU AZS Olsztyn (zastępując zwolnionego Grzegorza Rysia). Co ciekawe, Wspaniały na asystenta wziął sobie wówczas debiutującego w trenerskim fachu… Mariusza Sordyla. Obaj panowie doprowadzili AZS do brązowego medalu mistrzostw Polski, ale po sezonie 2005/06 Wspaniały odszedł z Olsztyna. A trener Sordyl po okresie terminowania u boku Ireneusza Mazura zalicza właśnie swój pierwszy pełny sezon pracy na własne konto.

źródło: Gazeta Olsztyńska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved