Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja: Nie ma mocnych na Arkas Spor

Turcja: Nie ma mocnych na Arkas Spor

Zespół Piotra Gruszki - Arkas Spor Izmir odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach tureckiej ekstraklasy. Tym razem siatkarze z Izmiru pokonali 3:1 ekipę MEF Okulları. Polak znów był jednym z czołowych zawodników na boisku.

Piotr Gruszka zdobył w tym spotkaniu 16 punktów. Jego skuteczność w ataku wyniosła 60%. W przyjęciu zanotował skuteczność 53, w tym 40% przyjęcia idealnego. Najwięcej punktów dla Arkasu zdobył natomiast Paul Charles Duerden, który zanotował 22 punkty, co w przełożeniu na skuteczność wyrażoną w procentach wyniosło 53%.

Samo spotkanie nie było dla siatkarzy z Izmiru wyjątkowo trudne. Goście jedynie w pierwszej partii potrafili pokonać siatkarzy Arkasu. W kolejnych setach triumfowali gospodarze. Szczególnie gładko odnieśli zwycięstwo w drugim i czwartym secie.

Arkas Izmir – MEF Okulları 3:1

(22:25, 25:17, 25:22, 25:12)