Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Fajnie by było utrzymać się w czwórce

Robert Prygiel: Fajnie by było utrzymać się w czwórce

- Strasznie cieszymy się ze zwycięstwa. Było ono w bardzo ważnym dla nas momencie – powiedział po spotkaniu z ZAKSą Robert Prygiel, i dodał: – Kto wie, czy jeżeli byśmy dziś nie wygrali, to nie zaczęły by się jakieś nerwowe ruchy.

Mam nadzieję, że odbiliśmy się i będziemy to teraz ciągnąć – wierzy Prygiel.

Jastrzębski Węgiel pokonał ZAKSę Kędzierzyn Koźle 3:1. Zwycięstwo to jest dla podopiecznych Roberto Santilliego szczególnie ważne, bowiem wielu dostrzegało słabszy moment w grze tego zespołu. Prygiel tak odniósł się do pytań o kryzys formy – Ostatni mecz wygraliśmy grając bardzo słabo ze słabą drużyną. Wcześniej przegraliśmy u siebie z Rzeszowem (3:1 przyp.red.) i wygraliśmy z Treflem (3:0 przyp.red), tych porażek nie było więc dużo, ale to co nas niepokoiło, to była gra jaką prezentowaliśmy ostatnio. Była to na pewno gra, jakiej nie oczekiwaliśmy po sobie i to było dla nas dołujące.Głównym celem drużyny przyjezdnej było więc zwiększenie morale drużyny, które przed meczem nie były największe – Po ostatnich meczach nie liczyliśmy na nic, przede wszystkim chcieliśmy zagrać w końcu na tyle dobre, by już się nie wstydzić za swoją grę i to nam się udało, a że jeszcze przy okazji wygraliśmy, to super.

Robert Prygiel docenił dobrą postawę rywali w dzisiejszym spotkaniu. Mecz momentami był bowiem niezwykle zacięty, czego dowodem mogą być końcówki setów, kiedy to zwycięstwo żadnego z zespołów nie było do końca pewne. – Kędzierzyn gra dobrą siatkówkę, ma wyrównany zespół. Bardzo dobrze broni w polu. Dziś to nie oni przegrali, tylko my wygraliśmy.

Dzisiejsze pozwoliło Jastrzębskiemu Węglowi na nadzieje na pozostanie w pierwszej czwórce tabeli, po pierwszej fazie rundy zasadniczej. Do rozegrania pozostał bowiem mecz AZS-u Olsztyn z Delectą Bydgoszcz i od jego wyniku zależy pozycja końcowa zawodników z Szerokiej (AZS Olsztyn znajduje się aktualnie na piątej pozycji z rozegranymi ośmioma spotkaniami, przy dziewięciu JSW). Pozycje zajmowane po pierwszej fazie rundy zasadniczej będę miały znaczenie w perspektywie rozgrywek Pucharu Polski – Jeżeli utrzymalibyśmy to czwarte miejsce po tej rundzie to mielibyśmy o jeden, czy dwa mecze mniej w Pucharze Polski. Mamy dużo grania. Kilku chłopaków nam się sypie, mamy okrojony skład, także fajnie by było utrzymać się w czwórce.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved