Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Wysoka poprzeczka Politechniki

PlusLiga: Wysoka poprzeczka Politechniki

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w środę wygrali z Iskrą Odincowo 3:0. W pojedynku PlusLigi nie było już tak łatwo, ale bełchatowianie pokonali akademików z Warszawy 3:2.

Początkowe minuty spotkania przebiegały pod dyktando Skry, która skutecznie atakowała i wyprowadzała kontry, prowadząc: 3:0; 6:3. Na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzili już czterema oczkami. Po krótkiej przerwie sytuacja na parkiecie nie ulegała zmianie. Bełchatowianie „uciekali” swoim rywalom, nie dając im możliwości nawiązania kontaktu punktowego (9:7; 14:9; 18:10). Gospodarze jednak starali się za wszelką cenę odrobić straty. W szeregach stołecznej Politechniki w ataku prym wiedli Radek Rybak oraz Rafał Buszek, zaś w polu zagrywki nie miał sobie równych Iurij Gladyr. Niestety wysiłki akademików z Warszawy w tym secie nie odniosły skutku. Podopieczni trenera Krzysztofa Kowalczyka przegrali 21:25.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia J.W. Construction Osram AZS Politechniki Warszawskiej: 3:1, 6:2; 8:4. Jednak mistrzowie Polski tuż po pierwszej przerwie technicznej szybko odrobili straty doprowadzając do remisu po 8. Od tego momentu bełchatowianie zaczęli powiększać przewagę, odskakując rywalom i prowadząc 13:11; 17:14; 22:18. Partia ta zakończyła się wynikiem identycznym jak w pierwszym secie. Mistrzowie Polski zwyciężyli 25:21.

Trzecią partię Skra rozpoczęła od podwójnej zmiany. Na przyjęciu Dawida Murka zmienił Stefan Antiga, zaś na pozycji ataku pojawił się Jakub Jarosz. Zespoły tym razem toczyły wyrównany bój o każdy punkt: 4:4; 7:7. Środkowa część seta należała do Skry, która utrzymywała dwupunktową przewagę aż do drugiej przerwy technicznej. Wówczas to sytuacja uległa zmianie i na prowadzenie wyszli zawodnicy Politechniki. Podopieczni trenera Krzysztofa Kowalczyka podjęli ryzyko w polu zagrywki, które przyniosło im kilka dodatkowych oczek oraz zwycięstwo w tej partii 25:17.

Kolejny set również padł łupem gospodarzy, którzy od samego początku starali się kontrolować grę i nie pozwolili rywalom na uzyskanie więcej niż trzypunktowego prowadzenia. Do drugiej przerwy technicznej bełchatowianie utrzymywali więc bezpieczny dystans punktowy. Jednak Politechnika nie dała za wygraną. Dzięki mobilizacji w polu zagrywki oraz dużej skuteczności na kontrach wypracowaną dwupunktową przewagę doprowadziła do końca seta, wygrywając 25:23.

Od błędu w polu zagrywki rozpoczęli decydującą partię siatkarze z Warszawy. Kolejne akcje również nie układały się po myśli stołecznych zawodników, którzy przegrywali 5:4; 7:5; 9:6. Dzięki skutecznym atakom Dawida Murka Skra do końca spotkania nie utraciła prowadzenia, wygrywając piątą partię 15:13, wywożąc z Warszawy dwa punkty i powracając na fotel lidera Plus Ligi.

MVP spotkania został wybrany Maciej Dobrowolski, rozgrywający Skry Bełchatów.

AZS Politechnika Warszawska – PGE Skra Bełchatów 2:3

(21:25, 21:25, 25:17, 25:23, 13:15)

AZS: Neroj, Gladyr, Kłos, Rybak, Kapelus, Buszek, Milczarek (libero) oraz Wojtaszek, Skórski i Tepling

Skra: Dobrowolski, Wlazły, Pliński, Możdżonek, Murek, Bąkiewicz, Gacek (libero) oraz Antiga, Jarosz i Kurek