Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Ważne spotkanie w Pile

PlusLiga Kobiet: Ważne spotkanie w Pile

fot. archiwum

Po kolejnym niepowodzeniu na europejskich parkietach, drużyna Jerzego Matlaka, Farmutil Piła podejmie na własnym boisku, ósmy zespół PlusLigi Kobiet – Stal Mielec.

Dla Pilanek mecz z mielecką Stalą będzie istotny z kilu powodów. Ewentualna wygrana pozwoli im przesunąć się na 4. miejsce w ligowej tabeli oraz zdecydowanie poprawi humory i nastroje w drużynie, której nie wiedzie się w Lidze Mistrzyń (w czwartek Piła doznała trzeciej porażki – przyp. red.). Czwarte miejsce po 9. kolejce spotkań (koniec rundy zasadniczej – przyp. Red.) daje automatycznie awans do Finału Pucharu Polski. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej powody, pilankom nie powinno zabraknąć motywacji i woli walki w spotkaniu ze Stalą Mielec.

 

Sam trener Jarzy Matlak przyznaje, że jego drużynie brakuje mocnego ataku. Na skrzydłach zawodzą zarówno Agnieszka Kosmatka jak i Michaela Teixeira . W poprzednim sezonie te zawodniczki zdobywały dużo więcej punktów. W drużynie z Piły jest też zbyt mało gry środkiem. Aż żal, że rozgrywająca Milena Sadurek rzadko korzysta z usług świetnych – Agnieszki Bednarek oraz Aleny Hendzel . 

W poprzedniej kolejce pilanki wygrały w trzech setach z Centrostalem. Mecz do najłatwiejszych nie należał i każdy zwycięska partia dla Farmutilu rozstrzygała się w końcówkach. Zupełnie inaczej było ze Stalą Mielec, która uległa w Muszynie również w trzech setach. Mecz ten był debiutem dla nowego szkoleniowca Stali, Wiesława Popika .

 

Sytuacja w Mielcu jest dość trudna, zespół zajmuje ósmą lokatę z taką samą ilością punktów. Nowy trener przed meczem z Muszyną nie miał zbyt wiele czasu na zastosowanie swoich metod treningowych czy zmienienia nawyków. Wydaje się, że mecz w Pile będzie odpowiedzią o aktualną formę i sytuację w mieleckiej Stali. Konsekwencja w dążeniu do celu oraz koncentracja mogą bardzo pomóc drużynie Wiesława Popika. W jego zespole nie brakuje zdolnych siatkarek, bo przecież, Ściurka , Olczyk czy Skorupa wiedzą jak wygrywać.

 

Mecz w Pile już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved