Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Szybka wygrana Centrostalu Bydgoszcz

PlusLiga Kobiet: Szybka wygrana Centrostalu Bydgoszcz

Siatkarki Centrostalu nie miały większych problemów z pokonaniem u siebie Calisii Kalisz 3:0. Najwięcej emocji dostarczył kibicom trzeci set wygrany przez gospodynie do 23.

Początek spotkania nie zapowiadał łatwej przeprawy dla bydgoszczanek. W pierwszym secie po trzech udanych atakach Dominiki Sieradzan i kąśliwej zagrywce Magdy Godos przyjezdne prowadziły 4:1. Później dwa udane bloki kaliszanek i na tablicy widniał wynik 6:2. W dalszej fazie seta gra punkt za punkt, jednak gospodynie z mozołem odrabiały straty i co pewien czas zdobywały punkt przy własnej zagrywce. Na drugiej przerwie technicznej Centrostal przegrywał już tylko 15:16. Po tej przerwie jeszcze dwa udane bloki Eweliny Toborek i Godos i było 18:19. W tym momencie zacięło się coś w grze kaliszanek. Bardzo dobra zmiana Dominiki Nowakowskiej , która popisała się dwoma asami, następnie dwa udane bloki Ewy Kowalkowskiej i dwa proste błędy podopiecznych trenera Mariusza Pieczonki i set wygrany przez gospodynie 25:19.

Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, gdy na początku drugiej partii na zagrywce pojawiła się Monika Smak . Ta zawodniczka doprowadziła do stanu 7:0, popisując się jednym asem oraz utrudniając tak zagrywkę, że rywalki nie mogły skończyć żadnego ataku. Dobrym serwisem po chwili odpłaciła się Masami Tanaka , niwelując przewagę przeciwniczek. Na pierwszej przerwie technicznej wynik 8:3. Do stanu 13:8 sporo błędów po obu stronach. W tym momencie w polu serwisowym pojawiła się Toborek . Zawodniczki gości zdołały odrobić część strat i na tablicy mieliśmy wynik 13:10. Jeszcze przed przerwą techniczną na zagrywce stanęła Monika Smak. I ta zawodniczka była bohaterką seta partii, doprowadzając rywalki do rozpaczy swoją bardzo nieprzyjemną zagrywką. Przejście kaliszanek nastąpiło dopiero przy stanie 18:11 dla Centrostalu. Później znów na zagrywce Tanaka i po raz kolejny część strat odrobiona. Zniwelowanie przewagi do 3 oczek to było wszystko, na co było stać przyjezdne. Partia zakończyła się wygraną gospodyń 25:19.

W trzecim secie na początku przydarzyły się dwie serie. Najpierw Centrostal od stanu 0:1 doprowadził do prowadzenia 3:1, by po chwili stracić znów 3 punkty i oddać prowadzenie rywalkom. Przy stanie 5:5 na zagrywce pojawiła się Toborek i nie zeszła z pola serwisowego aż do przerwy technicznej. Po wznowieniu gry nierówna dyspozycja bydgoszczanek i na tablicy mieliśmy 7:11. Podobnie jak w secie pierwszym, w dalszej fazie tej partii mieliśmy grę punkt za punkt, przy czym gospodynie co jakiś czas zdobywały oczka przy własnym serwisie. Na drugiej przerwie technicznej minimalne prowadzenie Calisii 16:15. Później dwa punkty z rzędu gospodyń i prowadzenie 17:16. Bardzo dobra gra Anny Woźniakowskiej w trzeciej odsłonie pozwalała wierzyć około 20-osobowej grupie kibiców z Kalisza, że ten set można wygrać. Od drugiej przerwy technicznej do stanu 23:23 żadna z drużyn nie uzyskała dwupunktowej przewagi. Świetny atak Dominiki Kuczyńskiej i błąd na kontrze wyczerpanej już Woźniakowskiej dał zwycięstwo w tej partii gospodyniom 25:23. MVP spotkania została Joanna Kuligowska .

Kaliszanki udowodniły po raz kolejny, że brakuje im ławki rezerwowych. Gra opiera się przede wszystkim na Annie Woźniakowskiej , która rzadko kiedy ma wsparcie w koleżankach. Bydgoszczanki dzięki temu zwycięstwu utrzymały się na 3. miejscu w lidze, a kibice tego zespołu już nie mogą się doczekać pojedynku, który zostanie rozegrany za tydzień pomiędzy Centrostalem a Aluprofem Bielsko-Biała.

Centrostal Bydgoszcz – Calisia Kalisz 3:0

(25:19, 25:19, 25:23)

Centrostal Bydgoszcz: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Zielińska, Kuligowska, Smak, Wysocka (libero) oraz Nowakowska, Kasprzyk, Naczk

Calisia Kalisz: Woźniakowska, Chojnacka, Toborek, Sieradzan, Wojcieska, Godos, Kuehn – Jarek (libero) oraz Wawrzyniak, Wawrzyniak, Tanaka