Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: BKS nie dał szans siatkarkom Gedanii

PlusLiga Kobiet: BKS nie dał szans siatkarkom Gedanii

BKS Aluprof Bielsko-Biała odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach PlusLigi Kobiet. Podczas 9. kolejki bielszczanki pokonały gładko Gedanię Żukowo 3:0.

Jak na kapitana przystało Elżbieta Skowrońska daje znak do ataku i zdobywa pierwszy punkt w tym spotkaniu. Gedania prowadzi jeszcze 3:1 po kolejnym ataku Skowrońskiej. Barańska kończy dwa ataki i już jest remis 3:3. Następuje okres gry punkt za punkt i żadna z drużyn nie może odskoczyć rywalowi na więcej niż jeden punkt. Mało jest czystych ataków, a gra wygląda trochę chaotycznie. Przy stanie 13:12 dla bielszczanek trener Igor Prielożny dokonuje podwójnej zmiany. Na parkiet wchodzą Kaczmar i Okuniewska w miejsce Skorupy i Bamber . Katarzyna Wellna atakuje w aut. Okuniewska zdobywa punkt ładnym atakiem i Aluprof odskakuje na trzy oczka (15:12). Od tego momentu przewaga drużyny z Bielska stale rośnie, a walnie do tego przyczyniły się serwy Anny Barańskiej . Trener Gedanii Żukowo Grzegorz Wróbel próbuje zmienić obraz gry poprzez dwa czasy i zmiany ale nic z tego nie wychodzi. Set kończy się wynikiem 25:16 i pięknym atakiem Eleonory Dziękiewicz . Partia ta nie stała na zbyt wysokim poziomie.

W wyjściowej szóstce na drugiego seta widzimy Karolinę Ciaszkiewicz i Berenikę Okuniewską , które zastępują Barańską i Bamber. Po ładnej akcji Dziękiewicz bielszczanki prowadzą 1:0. W następnej akcji Okuniewska zostaje zablokowana, a w kolejnej Natalia Nuszel wykorzystuje błąd w przyjęciu Karoliny Ciaszkiewicz. Po bloku na Ciaszkiewicz na tablicy widnieje wynik 3:1 dla Gedanii. Identycznie jak w pierwszym secie. Bielszczanki jednak szybko opanowują sytuację. Przy stanie 7:5 dla Bielska bardzo ofiarnie zagrywa Katarzyna Skorupa , która obiega słupek, odbija piłkę na własną stronę a całą akcję kończy punktowo Helena Horka . 8:5 i przerwa techniczna. Ładne akcje przeplatane są akcjami trochę chaotycznymi. Aluprof kontroluje jednak sytuację na parkiecie. Przy stanie 13:11 dla bielszczanek Katarzynę Gajgał zastępuje Jolanta Studzienna . Mocno rezerwowy skład ekipy Igora Prielożnego nie przeszkadza w tym by wyraźnie wygrać również drugą partię tego meczu. W końcówce zawodniczki Gedanii trzy razy pod rząd atakują w aut a seta kończy Skorupa asem serwisowym. 25:17 i 2:0 w setach.

Trzecią partię rozpoczyna dobrym atakiem Maja Tokarska . Wyrównuje Dziękiewicz , a na prowadzenie Aluprofu zapracowuje Helena Horka ładnym atakiem ze strefy numer 6. W tej części seta bardzo dobrze prezentuje się Katarzyna Wellna i to dzięki jej atakom bielszczanki nie mogą odskoczyć zawodniczkom z Żukowa. Wyrównana walka trwała nadal. W ekipie Grzegorza Wróbla dobrze spisuje się Elżbieta Skowrońska , a także Aleksandra Pasznik i Maja Tokarska . Drużynie Aluprofu dużo punktów przynoszą akcję Skorupy ze środkowymi oraz ataki Bereniki Okuniewskiej , choć ta czasami zostaje zatrzymana przez blok rywalek. Przy stanie 18:15 Iwona Waligóra zastępuje Helene Horkę. Niestety Waligóra w krótkim czasie robi dwa błędy serwuje w aut oraz nie przyjmuje zagrywki Elżbiety Skowrońskiej) i trener jest zmuszony dokonać zmiany powrotnej. Chociaż set ten był najbardziej wyrównany to nie ulega wątpliwości, że bielszczanki cały czas kontrolowały wynik wygrywając ostatecznie 25:22. Całe spotkanie skończyła Karolina Ciaszkiewicz ładnym atakiem. Mecz nie zachwycił swym poziomem ale nie ma się czemu dziwić. Zawodniczki z Żukowa lepiej nie potrafiły a bielszczanki nie zostały do lepszej gry zmuszone.

MVP: Helena Horka

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Gedania Żukowo 3:0

(25:16, 25:17, 25:22)

Bielsko – Biała : Horka, Skorupa, Dziękiewicz, Barańska, Bamber, Sawicka (libero)

Gedania Żukowo: Nuszel, Tokarska, Skowrońska, Wellna, Pasznik, Durajczyk (libero)