Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trzy punkty zostały w Częstochowie

II liga: Trzy punkty zostały w Częstochowie

Siatkarze Delic-Polu Norwid Częstochowa, którzy w spotkaniu II ligi mierzyli się z KPS Skrą II Bełchatów, stanęli na wysokości zadania i spisali się wyśmienicie.

Częstochowianie na swoim parkiecie nie pozostawili dziś rywalom szans, zwyciężając 3:0 i zgarnęli trzy niezwykle potrzebne punkty do ogólnej tabeli.

Pierwsza partia rozpoczęła się od bardzo dobrej i skutecznej gry gospodarzy, którzy przy swoim kierunkowym serwisie, wiele piłek bronili w polu i wyprowadzali skuteczne kontry (8:4). Aktywna postawa na siatce i koncentracja działały na ich korzyść, jednak gdy w polu serwisowym pojawił się Filip Frankowski , bełchatowianie zniwelowali część strat (12:10). Wydawało się, że dwu-, trzypunktowe prowadzenie wystarczy do wygrania tej partii, jednak w końcówce przebudzili się goście, pośród których wyróżniał się kapitan – Piotr Dłubała . Emocjonującej końcówce i wymianom ciosów towarzyszyły liczne akcje ze środka w wykonaniu częstochowian – Karola Kupisza i Jakuba Blachury . Atakiem z kontry tego drugiego zakończył się set (29:27).

Druga odsłona, podobnie jak poprzednia, wystartowała korzystniej dla Delic-Polu, który szybko zdobył prowadzenie (5:2), jednakże seria własnych pomyłek doprowadziła do jego utraty (6:6). Dalsza część seta to wymiana ciosów z obu stron i walka punkt z lekkim wskazaniem na dużo lepiej dziś dysponowanych gospodarzy (18:16). Ze skrzydeł punktował Marcin Boruc , wpierał go częstochowski kapitan – Krzysztof Ferek . W końcówce Adrian Kraś ponownie uruchomił "krótką", która dziś funkcjonowała w jego ekipie naprawdę dobrze i w efekcie kolejny set padł łupem częstochowian (25:22).

Wydawało się, że w tak skutecznie pracującym zespole jak częstochowski dzisiaj nic nie powinno się zaciąć, jednak pierwsze piłki trzeciej partii pokazały, że w siatkówce wszystko jest możliwe. Fatalny początek odnotowali gospodarze, którzy sprawiali wrażenie nadmiernie rozluźnionych, popsuło się przyjęcie i atak (1:5). Na całe szczęście dla gospodarzy fortuna im sprzyjała i była dla nich łaskawa. Przestój po stronie bełchatowian, skrupulatnie wykorzystali podopieczni trenera Janusza Sikorskiego , którzy odrobili straty (9:9), a nawet objęli prowadzenie (11:9). Przyjezdni nie chcieli tak łatwo ustąpić i w efekcie na tablicy znów wyświetlił się remis, który praktycznie utrzymał się aż do stanu 22:22. Szczelny blok częstochowian oraz pomyłki gości zakończyły to spotkanie (25:22).

Delic-Pol Częstochowa – Skra II Bełchatów 3:0

(29:27, 25:22, 25:22)

Delic-Pol: Ferek, Kraś, Blachura, Kupisz, Dziurkowski, Boruc, Kapitański (libero) oraz Kwasowski

Skra II: Frankowski, Mysera, Surgut, Kolanek, Dłubała, Kotas, Siuta (libero) oraz Cedzyński, Ranecki