Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Akademiczki z Radomia rozbiły Spartę Warszawa

II liga: Akademiczki z Radomia rozbiły Spartę Warszawa

Siatkarki AZS-u Politechnika Radomska wygrały ze Spartą Warszawa, a ich zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone. Słowem: lekko, łatwo i przyjemnie.

Oparta na mistrzyniach Polski kadetek drużyna Sparty Warszawa tylko momentami stawiała opór zespołowi z Radomia. Choć wynik był rożny, scenariusz dwóch pierwszych partii był bardzo podobny. Jakiś czas wynik oscylował woków remisu, a potem radomianki w okamgnieniu „odjeżdżały” młodym rywalkom z Warszawy. W ostatniej jak się okazało odsłonie widowiska, Sparta trzymała się najdłużej. W końcówce górę wzięło już większe doświadczenie siatkarek AZS-u.

W takim meczu trudno mówić o indywidualnej dyspozycji poszczególnych zawodniczek, bo przeciwniczki pozwalały akademiczkom na wiele. Na pewno cieszy większe zdecydowanie i niezła skuteczność Magdaleny Klat. Środkiem dużo grała Katarzyna Nadziałek wykorzystując Joannę Majkusiak, a nieźle poczynały sobie też przyjmujące: Agnieszka Dobosz i Klaudia Januszewska oraz libero Katarzyna Pluskota. Swoje zrobiła także Anna Tracz. I wszystko byłoby dobrze, gdyby… zwycięstwo przyniosło siatkarkom AZS-u nieco więcej radości…AZS Politechnika Radomska – Sparta Warszawa 3:0

(25:20, 25:14, 25:22)

Składy zespołów:

AZS: Nadziałek, Tracz, Klat, Januszewska, Dobosz, Majkusiak, Pluskota (libero) oraz Rzeźnik

Sparta: K.Polak, Mielczarek, Białczak, Śliwińska, Ziętek, Mucha, Wyrzykowska (libero) oraz Praszek, E.Polak

*Autor – Grzegorz Stępień

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy 3 II ligi kobiet

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved