Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Pierwsza porażka Zenitu Kazań

LM: Pierwsza porażka Zenitu Kazań

Zwycięzca LM w poprzednim sezonie – Zenit Kazań doznał pierwszej porażki w fazie grupowej tegorocznych rozgrywek. Zbyt mocnym rywalem okazała się Copra Piacenza.

Przypomnijmy, że zespoły z Kazania i Piacenzy spotkały się ze sobą w finale ubiegłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozgrywany był w Łodzi. Wtedy górą była ekipa rosyjska, zaś w środę Włosi dokonali rewanżu.

W pierwszym secie środowego spotkania do II przerwy technicznej zespoły grały równo, ale tuż przed przerwą na trzypunktowe prowadzenie wyszli goście (13:16). Po błędzie włoskiego libero Durante rywale prowadzili 18:14. Włosi niesieni dopingiem publiczności doprowadzili do stanu po 21. Jednak wtedy znów obudzili się siatkarze z Kazania i po akcjach Stanleya i Bovduy`a wygrali 25:22. W drugim secie zespół Piacenzy dzięki Hristo Zlatanovowi wyszedł podczas II przerwy na prowadzenie 16:12. W końcówce rywale dogonili punktowo, a po asie serwisowym Novicy Bjelicy było 21:21. Najmocniejszym punktem w końcówce znów był Zlatanov, a partię zakończył błąd w ekipie rosyjskiej.

Siatkarze Copry bardzo dobrze zagrali także w trzecim secie. Na II przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:11. Na zagrywce brylował Novica Bjelica, który zakończył seta asem serwisowym. W czwartym secie długo toczyła się wyrównana walka. Dopiero w końcówce siatkarze z Piacenzy odskoczyli na kilka punktów, a po ataku Zlatanova wygrali 25:22.

Copra Piacenza – Zenit Kazań 3:1

(22:25, 25:23, 25:22, 25:22)