Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Walawender: Jesteśmy zgraną drużyną

Katarzyna Walawender: Jesteśmy zgraną drużyną

fot. archiwum

AZS Białystok zajmuje wysoką piątą lokatę w PlusLidze Kobiet. W rozmowie ze Strefą Siatkówki, Katarzyna Walawender opowiada o mocnych stronach drużyny i świetnej atmosferze na boisku i poza nim.

Mecz z Gwardią był ważny z kilka powodów. Udało się go wygrać – opowiedz o wrażeniach po tym meczu.

 

Katarzyna Walawender : – Dziewczyny z Gwardii już od pierwszych piłek postawiły nam trudne warunki. My natomiast trochę przespałyśmy początek meczu. Prawdziwa gra rozpoczęła się dopiero od drugiego seta. Szkoda, że po dwóch wysoko wygranych partiach nie utrzymałyśmy koncentracji i poziomu gry, bo mecz mógłby zakończyć się szybciej. Tak się jednak nie stało. Cieszy nas fakt, że z trudnego terenu przywiozłyśmy dwa cenne punkty . 

Po 8. kolejkach zajmujecie piąte miejsce – czy spełnia to wasze założenia na ten sezon?

 

Myślę, że z miejsca, które obecnie zajmujemy możemy być wszyscy zadowoleni. Oczywiście, każdy sportowiec chciałby zajmować jak najwyższą lokatę i wydaje mi się, że były na to realne szanse, ale nie ma, co narzekać. Przed nami jeszcze dużo meczów i punktów do zdobycia .

 

Zespół prowadzony przez Dariusza Luksa spisuje się lepiej niż w poprzednim sezonie – co jest waszą najmocniejszą stroną?

 

Przede wszystkim dobre przygotowanie taktyczne oraz zespołowość .

 

Dołączyłaś do zespołu w połowie poprzedniego sezonu i szybko wpasowałaś się w zespół. Teraz trener również stawia na Ciebie – jak ty się czujesz w zespole?

 

Stanowimy zgraną drużynę, zarówno zawodniczki, jak i trenerzy, nie tylko na boisku, ale i poza nim, to powoduje, że w takiej atmosferze bardzo dobrze się pracuje .

 

Na zakończenie pierwszej rundy zagracie z Muszynianką – myślicie już o tym spotkaniu?

 

Z pewnością spotkanie z Gwardią jest już historią. Koncentrujemy się nad kolejnym meczu. Tym razem po drugiej stronie siatki stanie utytułowany przeciwnik. Na pewno będzie to ciężkie spotkanie, niemniej jednak będziemy walczyć o zwycięstwo .

 

Twoje osobiste marzenie w tym sezonie to…?

 

Marzeń się nie ujawnia, bo się nie spełnią…

 

* Rozmawiała Weronika Grabowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved