Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Julio Velasco w Hiszpanii

Julio Velasco w Hiszpanii

fot. archiwum

Uchodzący za jednego z największych trenerów w historii siatkówki Julio Velasco zostanie trenerem reprezentacji Hiszpanii. Dla polskiej siatkówki oznacza to, że w tym przypadku McCutcheon prawdopodobnie pozostanie trenerem USA.

Ogólnoświatowe poszukiwania nowych selekcjonerów drużyn narodowych odbywają się w systemie naczyń połączonych – wywołujących dreszcze nazwisk jest niewiele, więc każda nominacja może wpłynąć na nominację w innym kraju. Gdyby zainteresowana zatrudnieniem Velasco federacja amerykańska podpisała z nim umowę, zrezygnowałaby zarazem z usług Hugha McCutcheona znajdującego się na liście kandydatów do prowadzenia polskiej kadry (i teoretycznie ze względu na dorobek jednego z głównych faworytów konkursu PZPS).

Velasco to Argentyńczyk, który wielką sławę osiągnął dzięki medalom seryjnie zdobywanym z reprezentacją Włoch. Na jego przyjazd do Polski liczył prezes PZPS Mirosław Przedpełski , ale ten wybrał Hiszpanię, co uprawdopodobnia przedłużenie przez Amerykanów kontraktu z McCutcheonem.

Hiszpanie (zdaniem włoskich mediów nominację ogłoszą po niedzielnych wyborach w swoim związku), którzy sensacyjne mistrzostwo Europy zdobyli z trenerem Andreą Anastasim, konsekwentnie stawiają na szkołę włoską. Polacy też zastanawiają się nad pozyskaniem jej wybitnego przedstawiciela – Daniela Bagnoliego – ale on zabiega równolegle o pracę z kadrą Rosji.źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved