Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Gustavo Endres: Bardzo lubię grać w Polsce

Gustavo Endres: Bardzo lubię grać w Polsce

Gwiazda reprezentacji Brazylii to zawodnik doświadczony, który wiele już doznał w rzemiośle siatkówki. Zwiedził już praktycznie cały świat. W Polsce był już kilka razy, jednak w Olsztynie po raz pierwszy.

Bardzo lubię Polskę. I bardzo lubię tu grać. Jestem u Was po raz kolejny i cieszę się z tego – optymistycznie zaczął swoją wypowiedź.

Jak chyba każdego zagranicznego zawodnika, jego uwagę przyciągnęli kibice. Widział przecież wypełniony po brzegi katowicki „Spodek”, który śpiewał „Mazurka Dąbrowskiego”. – Podziwiam polskich fanów, którzy są w stanie zrobić wszystko dla swojej drużyny. To jest fenomenalne i niepowtarzalne – chwali naszą publiczność.Jednak do Olsztyna przyjechał wraz z Sisleyem Treviso w jednym celu. Wygrać spotkanie 1/16 Challenge Cup z miejscowym AZS. Od razu zaznaczył, ze nie będzie łatwo i przyjemnie: – Będzie to bardzo trudny mecz. Olsztyn ma w swoim składzie kilku naprawdę doskonałych zawodników. Chociażby Pawła Zagumnego, który razem z „Ricim” (Ricardo Garcia – rozgrywający Sisleya Treviso – red.) jest najlepszym rozgrywającym świata.

Dla 33-letniego zawodnika trudne są już podróże. – Mieliśmy ciężką podróż do Polski. Jesteśmy zmęczeni. Byliśmy około dziesięciu godzin w drodze. Mieliśmy przesiadkę do innego samolotu, co również jest wyczerpujące. Potem spędziliśmy dwie godziny w autobusie. To jest problem dla siatkarza – skarży się środkowy Sisleya. Po chwili jednak dodał: – Ale wszystkiego nie można tłumaczyć podróżą. Na mecz wyjdziemy skoncentrowani i z nadzieją, że go wygramy.

Sztuka ta Gustavo i Sisleyowi Treviso udała się. Pewnie zwyciężyli 3:0. Sam Gustavo zdobył 16 punktów. – Zagraliśmy dość dobrze, ale nie mogę powiedzieć, że było łatwo. Dobrze graliśmy dziś zagrywką, co pomogło nam odnieść to zwycięstwo. Za tydzień we Włoszech musimy wyjść równie skoncentrowani i wygrać mecz – powiedział po meczu.

* Z Gustavo rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved