Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Działacze Pronaru Zeto Astwa myślą o wzmocnieniach

Działacze Pronaru Zeto Astwa myślą o wzmocnieniach

fot. archiwum

Dobre wyniki rozbudzają apetyt. Niewykluczone, że jeszcze w tym sezonie, a konkretnie w najbliższych dniach, do zespołu Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok dołączą nowe siatkarki. Klub prowadzi rozmowy z dwoma zawodniczkami.

Białostocka drużyna kończy I rundę fazy zasadniczej w poniedziałek meczem u siebie z Muszynianką Muszyna. Do tego momentu może dokonać wzmocnień i ponoć takie planuje.

 

Mamy 12 punktów, w poprzednim sezonie w tym momencie było ich zero. Widzimy, że jest dobrze, a chyba każdy jest zainteresowany tym, by stawać się coraz lepszy – mówi enigmatycznie prezes AZS-u Antoni Prokop . 

Udało się ustalić, że do drużyny mogą przyjść dwie zawodniczki. Klub prowadzi rozmowy z jedną polską i jedną zagraniczną siatkarką. Czyżby oznaczało to, że Białystok chce powalczyć o udział w europejskich pucharach? Powód może być także inny – w czerwcu kilku siatkarkom kończą się kontrakty i już teraz trzeba się zabezpieczyć na okoliczność ewentualnych strat personalnych.

 

To wcale nie muszą być transfery mocno obciążające budżet. Możemy przecież np. pozyskać młode, rozwojowe siatkarki – mówi Prokop.

 

Stanisław Pieśniak (były trener AZS-u Białystok): Pozycja, która może zostać wzmocniona, to przede wszystkim przyjmująca. Dokładne przyjęcie to takie na pół metra od siatki, a nie trzy metry. Takiego odbioru trochę zespołowi brakuje. Drużyna może też starać się o rozgrywającą, choć przy dokładniejszym przyjęciu, obecna – Lucie Muhlsteinova, by sobie lepiej radziła .

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved