Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rewelacyjna inauguracja młodziczek Gedanii

Rewelacyjna inauguracja młodziczek Gedanii

Kapitalnie rozpoczęły rywalizację na drugim etapie ligi wojewódzkiej, w grupie G młodziczki Energi Gedanii. Gdańszczanki we własnej hali wygrały wszystkie spotkania bez straty seta, choć nie były faworytkami turnieju.

Drużyna prowadzona przez Agnieszkę Lewandowską okazała się lepsza od Alpatu Gdynia i Libero Starogard. 21 grudnia czeka gedanistki wizyta u czwartego rywala, Orła Malbork.

Trener Lewandowska, która zastępowała Pawła Kramka, miała tylko kilkanaście minut, aby zapoznać się z możliwościami nowych podopiecznych. Szybko znalazła jednak wspólny język z podpopiecznymi. Gedanistki grały doskonale, choć faworytem tych zawodów było starogardzkie Libero.Na inaugurację Energa Gedania znokautowała Alpat Gdynia 2:0 (25:5, 25:10). Rywalki opuszczały głowy już na początku setów, gdyż gospodynie rozpoczynały je od wysokich prowadzeń – 13:3 i 10:3 – a potem jeszcze powiększały przewagę. Cały mecz trwał pół godziny! – Cały zespół zasłużył na pochwałę, a najbardziej Sylwia Kwiatkowska – podkreślała Lewandowska.

Następnie gedanistki zajęły miejsca na trybunach, a naprzeciw Alpatu stanęło Libero. Już pierwsze piłki pokazały, że ze starogardzianek nie można się bać. Nawet gdynianki prowadziły z tą drużyną do 13:8. Dopiero stracone siedem punktów w jednym ustawieniu zmieniło obraz gry. Ostatecznie Libero wygrało z Alpatem 2:0 (25:17, 25:13).

O pierwszym miejscu w turnieju decydował zatem mecz Energa Gedania – Libero. Gdańszczanki wygrały 2:0 (25:17, 25:19)! – Kluczem do sukcesu była zagrywka, w której wyróżniły się Karolina Czerwonka i Asia Gorzkiewicz. Kwiatkowska ponownie bardzo dobrze grała w ataku – chwaliła trener gdańskiej drużyny.

21 grudnia odbędzie się drugi z czterech zaplanowanych turniejów w grupie G ligi wojewódzkiej. Rywalami Energi Gedanii będzie ponownie Alpat, a do rywalizacji w Malborku włączy się tamtejszy Orzeł. Pauzować będzie Libero.

Skład:

Energa Gedania: Cybulska, Gorzkiewicz, Czerwonka, Kłopocka, Kwiatkowska, Matyjasik oraz Sosnowska, Krasnodębska, Żywot, Korabiewska, Priwer, Kędzior

Tabela po pierwszym turnieju:

1. Energa Gedania 2-0 4 4:0 100:72
2. Libero         1-1 3 2:2 86:80
3. Alpat          0-2 2 0:4 45:100

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved