Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Serbowie zorganizują Final Six Ligi Światowej 2009

LŚ: Serbowie zorganizują Final Six Ligi Światowej 2009

fot. archiwum

Wiemy już, że Serbska Federacja Piłki Siatkowej zorganizuje w 2009 roku, w Belgradzie, turniej Final Six przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. Taką decyzję podjęła dzisiaj Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).

Finałowy turniej przyszłorocznej edycji Ligi Światowej zostanie rozegrany w dniach 22-26 lipca 2009 w Belgradzie. Serbowie szybko dostali kolejną możliwość zorganizowania turnieju finałowego Ligi Światowej. W pokonanym polu zostawili zgłaszających także swój akces do organizacji tej imprezy Chińczyków i Amerykanów. Przypomnijmy, że w 2005 roku byli oni z Włochami współorganizatorami turnieju. Rok po nich Final Six organizowali Rosjanie, w Moskwie. W ubiegłym roku finalistów Final Six gościła Polska – w katowickim Spodku. W tym roku turniej finałowy zorganizowali Brazylijczycy. Mistrzowie świata z 2006 roku wygrywali w pięciu edycjach Ligi Światowej pod rząd – w latach 2003-2007. W tegorocznym turnieju finałowym też byli uważani za faworytów, tym bardziej, że grali u siebie, tuż przed Igrzyskami w Pekinie. Jak pamiętamy, na ich własnym terenie zdetronizowali ich Amerykanie.

 

W przyszłorocznej edycji Ligi Światowej wystartuje tradycyjnie 16 zaproszonych zespołów narodowych, spełniających postawione przez władze FIVB warunki marketingowe, związane głównie z zapewnieniem odpowiedniego zainteresowania mediów telewizyjnych meczami Ligi Światowej. Rywalami Polski w grupie będą zespoły Brazylii, Finlandii i Wenezueli. Oprócz nich, do rywalizacji przystąpią ekipy USA (obrońca tytułu), Serbii, Włoch, Chin, Rosji, Japonii, Kuby, Bułgarii, Francji, Korei Płd., Argentyny i Holandii. Faza interkontynentalna przyszłorocznej edycji LŚ będzie trwała od 12 czerwca do 18 lipca 2009. 

W finałowym turnieju wystartuje sześć drużyn: Serbia (gospodarz), cztery najlepsze drużyny z fazy interkontynentalnej (zwycięzcy czterech grup, a jeżeli Serbowie wygrają swoją grupę, to z tej grupy zagra drugi zespół) oraz jeden zespół z "dziką kartą" przyznaną przez FIVB.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved