Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Skra Bełchatów rozgromiła Iskrę Odińcowo

LM: Skra Bełchatów rozgromiła Iskrę Odińcowo

Po doniesieniach z obozu bełchatowian o dyspozycji zdrowotnej zawodników, mało kto zapewne przypuszczał, że z Iskrą w Lidze Mistrzów pójdzie ekipie mistrzów Polski aż tak dobrze. Dzisiaj bełchatowianie wygrali gładko 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnej zagrywki bełchatowian, w której brylował Daniel Pliński. Po ataku Dawida Murka Skra prowadziła 3:1. Zespół rosyjski zgodnie z oczekiwaniami zaczął odrabiać straty. Po ataku Jochenem Schöpsa Iskra wyszła na prowadzenie 6:5. Zagrywka w siatkę Marcina Możdżonka dała ósmy punkt rywalom i zespoły zeszły na I przerwę techniczną. Po podwójnym bloku na Murku Iskra prowadziła 12:9. Udany blok Możdżonka i Murka na Schöpsie sprawił, że znów obie ekipy remisowały (13:13). Od tego momentu bełchatowianie zaczęli zdobywać przewagę. Na II przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 16:13 dla gospodarzy. Siatkarze Iskry pomagali rywalom zdobywać punkty. Przekroczenie linii zagrywki przez Gibę dało Skrze prowadzenie 19:16. Kiwka Miguela Falaski spowodowała, że bełchatowianie prowadzili już 24:20. Dwie akcje później Skra ustawiła podwójny blok na Kuleshova i set zakończył się wynikiem 25:22.

W drugiej partii siatkarze Iskry rozpoczęli od mocnego uderzenia, zaś bełchatowianie popełniali błędy. Gospodarze zaczęli odrabiać od stanu 3:5. Podczas I przerwy technicznej bełchatowianie prowadzili już 8:6. Atak z krótkiej Daniela Plińskiego dał im prowadzenie 11:8. Kolejna akcja również należała do środkowego Skry. Tym razem był to skuteczny pojedynczy blok. Przy stanie 13:9 znów błyszczał Pliński, który zaserwował piłkę do bocznej linii. Werbow nie wiedział czy piłka wyjdzie w aut i wystawił ramię. Piłka obiła tylko jego ramię i wyszła w aut, a punkt zdobyli bełchatowianie. Po autowym ataku Mariusza Wlazłego Iskra traciła do przeciwnika trzy punkty i o czas poprosił Daniel Castellani. Ta przerwa dała jednak więcej sił Rosjanom, którzy doprowadzili do stanu 19:18. Gospodarze potrafili zebrać siły na końcówkę i po ataku Dawida Murka znów prowadzili kilkoma punktami. Krótka Możdżonka dała im piłkę setową przy stanie 24:21. Ostatni punkt podarował bełchatowianom Pawel Abramov, posyłając zagrywkę w aut.

Trzeci set rozpoczął się korzystnie dla drużyny z Bełchatowa. Po ataku Murka prowadzili 3:1, zaś chwilę później ponownie skutecznie zaatakował środkowy Skry i było już 5:2. O czas poprosił trener Iskry – Zoran Gajić. Na I przerwę techniczną zespoły schodziły przy prowadzeniu 8:4 dla Skry. W trzecim secie pojawił się na boisku Andriej Jegorczev i po jego ataku Iskra traciła do Skry cztery punkty (5:9). Jednak bełchatowianie grali jak w transie. Po bloku Murka i Możdżonka na Schöpsie prowadzili już 15:8. Niemiec oddawał też punkty rywalom za darmo. Po jego błędzie w zagrywce bełchatowianie prowadzili 18:11. Kolejny punkt gospodarzom dołożyli Jegorczev i Samsonychev, między którymi doszło do nieporozumienia. W końcówce gospodarze grali już spokojnie, a ostatni punkt podarował im Giba, zagrywając w aut.

Skra Bełchatów – Iskra Odińcowo 3:0

(25:22, 25:22, 25:17)

Składy drużyn:

Skra: Falasca, Wlazły, Murek, Bąkiewicz, Możdżonek, Pliński, Gacek (libero) oraz Kurek i Antiga

Iskra: Abramov, Giba, Schops, Kuleshov, Samsonychev, Astaschenkov, Verbov (libero) oraz Matkovskiy, Butko i Egorchev