Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jeden cel Fakro Muszynianki Muszyna – pokonać Vakifbank

Jeden cel Fakro Muszynianki Muszyna – pokonać Vakifbank

W trzeciej kolejce elitarnej rywalizacji w ramach Ligi Mistrzyń, drużyna Fakro Muszynianki Muszyna będzie walczyła z tureckim zespołem Vakifbank Stambuł. Będzie to bardzo ważny pojedynek dla podopiecznych trenera Bogdana Serwińskiego.

W meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzyń siatkarki z Muszyny poniosły dość niespodziewaną porażkę z rumuńskim zespołem Metal Galati. Wówczas podopieczne Bogdana Serwińskiego zagrały bardzo słabo. Może na ich formę miała wpływ awaria światła, która zdarzyła się tuż przed rozpoczęciem spotkania i sprawiła, iż opóźniło się ono o kilkadziesiąt minut. Mistrzynie Polski nie mogły odnaleźć odpowiedniego rytmu gry, sprawiały wrażenie, jakby pierwszy raz grały w siatkówkę, prawie nic im nie wychodziło. Za to grające w rumuńskim zespole Serbki grały jak z nut i już po trzecim secie mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Kibice Fakro Muszynianki Muszyna zastanawiali się czy ich ulubienice podniosą się po porażce z Metalem Galati i czy stawią silny opór kolejnemu przeciwnikowi, którym był wielce utytułowany zespół Foppy. Jednak jak się później okazało nie taki diabeł straszny, jak go malują. Podopieczne Bogdana Serwińskiego odniosły sensacyjne, wyjazdowe zwycięstwo nad słynną, włoską drużyną z Bergamo.Natomiast tureckie rywalki Fakro Muszynianki Muszyna w pierwszym pojedynku dopiero po tie-breaku poległy w starciu z Foppapederetti Bergamo, ale za to pokazały swoją wyższość nad zespołem Metal Galati. Barw ekipy ze Stambułu broni Francuzka polskiego pochodzenia – Kinga Maculewicz. Jednak największymi gwiazdami tureckiej drużyny są Angelina Grun (Niemcy) i Jelena Nikolić (Serbia). Te dwie zawodniczki wsparte przez koalicję Turczynek stanowią o sile ekipy ze Stambułu.

Z całą pewnością podopieczne Bogdana Serwińskiego czeka bardzo trudne zadanie. Mistrzynie Polski stać na to, aby pokonać Vakifbank, ale będą musiały zagrać na podobnym poziomie jak w pojedynku z Foppą Bergamo. Turczynki są znane z ogromnej waleczności i na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą. Czy Fakro Muszynianka Muszyna odniesie pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń? A może to Angelina Grun poprowadzi swoje koleżanki do zwycięstwa? Jedno jest pewne cała siatkarska Polska będzie ściskała kciuki za „Mineralne”, a o tym który zespół okaże się lepszy przekonamy się już w czwartkowy wieczór.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved