Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Piast Szczecin gra z Chemikiem Police

I liga: Piast Szczecin gra z Chemikiem Police

Na zakończenie rozgrywek pierwszej części rundy zasadniczej kibiców w Szczecinie czeka spory hit. W czwartek o godz. 18.30 w hali Szczecińskiego Domu Sportu PRO KON STAL Piast zmierzy się w derbowym pojedynku z Chemikiem Police.

Dla wielu fanów potyczki z lokalnym rywalem są najważniejszymi meczami w sezonie. Czy dla trenerów i zawodniczek również? – Być może. Ja jednak nie przywiązuje do spotkań derbowych zbyt dużej wagi. Dla mnie to mecz, jak każdy inny – twierdzi trener Marek Mierzwiński.

On jako jedyny w zespole PRO KON STAL Piasta ma sentyment do zespołu z Polic. – Pracowałem tam przez wiele lat. Od 1993 aż do 2001 roku. Później miałem małą przerwę, ale w 2004 roku ponownie znalazłem się w Chemiku i zostałem tam na kolejne dwa lata – opowiada szkoleniowiec szczecinianek. – Jak wspominam tamten okres? Ogólnie bardzo miło. W Policach jest odpowiednia atmosfera dla siatkówki i fajne środowisko. Jest tam też bardzo dobry ośrodek do szkolenia młodzieży, choć moim zdaniem nie do końca wykorzystany – dodaje Mierzwiński.Dla większości jego podopiecznych będą to pierwsze derby z Chemikiem. Żadna z obecnie występujących w szczecińskiej drużynie siatkarek nigdy też nie miała nic wspólnego z zespołem z Polic. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w ekipie rywalek. W Chemiku aż roi się od byłych zawodniczek Piasta. Wystarczy tylko wymienić Katarzynę Ciesielską, Monikę Bryczkowską, Katarzynę Bury, Ewę Kwiatkowską czy też Katarzynę Ostrowską. Co więcej, cztery ostatnie nadal są zawodniczkami PRO KON STAL Piasta, a w Chemiku grają na zasadzie wypożyczenia!

One też w dużej mierze decydują o sile ekipy z Polic. – Chemik, to waleczny zespół. Ma dobrą zagrywkę i przyjęcie – chwali rywali trener Mierzwiński. Ostatnio policzanki przegrały jednak, i to bardzo wyraźnie, spotkanie z Sokołem Chorzów. PRO KON STAL Piast do czwartkowych derbów przystąpi po wyprawie do Ostrowca Świętokrzyskiego i Łodzi, gdzie najpierw po dramatycznym boju wyszarpał zwycięstwo AZS KSZO, a później przegrał w Pucharze Polski z Budowlanymi.

W tym pierwszym pojedynku dziewczyny pokazały prawdziwy charakter. Walczyły do końca – cieszy się trener Mierzwiński. – Mecz z łodziankami był specyficzny, ponieważ wystąpiliśmy z dwoma rozgrywającymi w składzie i Pauliną Chojnacką jako środkową. Byliśmy zmuszeni do takich zmian, bo kilka dziewczyn narzekało na urazy po spotkaniu z KSZO. Dostały więc trochę wolnego. Na mecz z Chemikiem powinny być jednak w pełni sił – kończy szkoleniowiec PRO KON STAL Piasta.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved