Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Hugh McCutcheon: Cel jest jeden

Hugh McCutcheon: Cel jest jeden

- Chcę stworzyć najlepszą drużynę na świecie. Może nam się to uda, a może nie. Jednak chcę mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, aby tak postawiony cel osiągnąć - mówi nowozelandzki trener Hugh McCutcheon.

Dlaczego zdecydował się Pan przystąpić do konkursu na trenera reprezentacji Polski?

Hugh McCutcheon:Dołączyłem do konkursu dlatego, że moim zdaniem Polska ma wielkie tradycje siatkarskie i wspaniałą historię. U was w kraju czuje się wsparcie kibiców. Posiadacie wielu utalentowanych sportowców. Myślę, że w Polsce możliwe jest stworzenie dobrego programu.Dlaczego po osiągnięciu tak wielkiego sukcesu – po zdobyciu złotego medalu chce pan opuścić amerykański zespół?

Wciąż prowadzę negocjację z amerykańską federacją, ale w moim odczuciu osiągnąłem z zespołem główny cel. Teraz wydaje mi się, że jest dobry czas, aby podjąć nowe wyzwanie.

I tym nowym wyzwaniem ma być praca z reprezentacją Polski?

Być może będzie to Polska. Jest do dla mnie wystarczająco interesująca propozycja, do rozpatrzenia, ale potrzebuje też więcej informacji.

Co chciały Pan osiągnąć z polskim zespołem? Jakie byłyby ewentualnie wasze cele?

Cel jest jeden. Chcę stworzyć najlepszą drużynę na świecie. Może nam się to uda, a może nie. Jednak chcę mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, aby to osiągnąć.

Czy nie boi się pan, że w Polska to zupełnie inny kraj, inne środowisko i zupełnie inna mentalność?

Zdaje sobie sprawę, że to zupełnie inna kultura, ale to jest właśnie częścią tego wyzwania. Chcę budować zespół i wiem, że warunki będą zupełnie inne niż do tej pory.

Praca w Polsce wiąże się z nieustanną presją. Tutaj są zawsze bardzo wysokie oczekiwania.

Myślisz, że w USA jest inaczej? Tu jest tak samo. Wymagania są tak samo wysokie i cały czas jesteśmy i gramy pod presją.

* rozmawiał Jakub Brąszkiewicz, więcej na sportowefakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved