Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Sisley Treviso wygrał w Olsztynie 3:0

Challenge Cup: Sisley Treviso wygrał w Olsztynie 3:0

Nie było niespodzianki w Olsztynie, w pierwszym spotkaniu Challenge Cup pomiędzy AZSem UWM a Sisleyem Treviso. Włosi rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyćć w trzech setach.

Pierwsze minuty meczu to wyrównana walka obu zespołów, z których żadne nie zdobyło przewagi. Jednak to olsztynianie schodzili na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem (8:7). Po przerwie punkt zdobywa zespół Treviso po ataku Fei, który chwilę później zablokował Siezieniewskiego. Po chwili przyjmujący AZS-u popełnia drugi błąd w ataku. Gdy na tablicy wyników wyświetliło się 14:11 dla Sisleya, o czas prosi trener Mariusz Sordyl. Po przerwie akademicy zdobywają punkt dzięki atakowi Kunnariego. Ze środka świetnym atakiem popisuje się Kowalczyk i olsztynianie po części odrobili straty (14:13 dla Treviso). Jednak w tym momencie gra AZS-u załamała się i na drugą przerwę techniczną, Włosi schodzili z dwupunktową przewagą (16:14). Po przerwie akademicy popełnili masę prostych, niewymuszonych błędów i w mgnieniu oka przewaga Treviso wzrosła do czterech punktów (20:16). W tym momencie o drugi czas poprosił trener Sordyl, po czasie na boisku pojawili się Oczko i Józefacki za Zagumnego i Szymańskiego. Niestety zmiany a także czas nie pomogły zawodnikom Sordyla, którzy pierwszego seta przegrali 19:25.

Początek drugiego seta należał do olsztynian, którzy zmobilizowani wyszli na parkiet i od razu zdobyli dwa punkty przewagi (3:1). Po chwili widowiskową kiwką pochwalił się rozgrywający akademików ze stolicy Warmii i Mazur, Zagumny, który dzisiejszego wieczoru rywalizował z równie doskonałym rozgrywającym Sisleya, Ricardo. Jednak Włosi nie poddali się i szybko odrobili straty, więc na pierwszą przerwę techniczną olsztynianie schodzili tylko z jednopunktową przewagą (8:7), jak w secie pierwszym. Po przerwie gra się wyrównała, dzięki zablokowaniu Siezieniewskiego przez Gustawo i Cisollę. AZS znów zaczął budować swoją przewagę , po atakach Kunnariego i Szymańskiego. Przy stanie 12:10 dla olsztynian, trener Sisleya prosi o czas. Po czasie Gustawo zdobywa punkt z krótkiej piłki. Na drugiej przerwie technicznej to jednak zawodnicy trenera Sordyla prowadzą 16:14. Jednak gdy zawodnicy wrócili na boisko coś w ich grze się załamało, zaczęli tracić punkty seriami, popełniając przy tym błędy, co wykorzystali goście. Sisley Treviso wygrał drugiego seta 25:20.

W trzecim secie, od początku prowadzenie objęli Włosi, jednak olsztynianie nie mieli zamiaru szybko się poddać i doprowadzili do stanu 3:2 dla AZS-u. Na boisku zamiast Szymańskiego pojawił się Józefacki, który spisywał się bardzo dobrze na ataku. Na pierwszą przerwę techniczną Treviso schodziło z dwupunktową przewagą (8:6). Po przerwie Sisley odskoczyło na siedem punktów i na tablicy wyświetlił nie bardzo niekorzystny wynik dla akademików (13:6). Mimo pojedynczych akcji Józefackiego i Kowalczyka, nie udało się odrobić strat. Dopiero po drugiej przerwie technicznej po bloku Grzyba i ataku Siezieniewskiego przewaga Treviso zaczęła topnieć. Przy stanie 17:15 dla Włochów, trener Dall’olio prosi o czas dla swojego zespołu. Olsztynianie nie wykorzystali okazji, aby dogonić Treviso i przy stanie 16:20 dla Włochów o czas prosi trener Sordyl. Czas niestety nie pomógł akademikom, którzy przegrali trzeciego seta 25:20 i całe spotkanie 3:0.

AZS UWM Olsztyn – Sisley Treviso 0:3

(19:25, 20:25, 20:25)