Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna: Drean Bolivar liderem na półmetku rozgrywek

Argentyna: Drean Bolivar liderem na półmetku rozgrywek

W rozegranych w dniach 4-6 grudnia meczach 10. i 11. kolejki Liga Argentina mężczyzn, 3 mecze z 10 kończyły się w trzech setach. Aż czterokrotnie o wyniku decydował tie-break. Pomimo porażki w 11. kolejce z UPCN Voley, obrońcy tytułu - Drean Bolivar - liderują na półmetku fazy zasadniczej.

10. kolejka Liga Argentina, 4 grudnia

Mistrzowie Argentyny – podopieczni Javiera Webera, Drean Bolivar[/b] – nie mieli większych problemów z pokonaniem przedostatniej drużyny w tabeli, Obras de San Juan. Mecz odbywał się w Estadio Aldo Cantoni w San Juan, ale goście mieli w nim wyraźną przewagę i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Wallace de Souza i Gabriel Arroyo punktowali dla ekipy Bolivar po 16 razy. Liderem gospodarzy był Brazylijczyk Fabio da Silva, który zdobył aż 21 punktów.Pogromcy Bolivar z poprzedniej kolejki, siatkarze Rosario Sonder, pewnie na własnym parkiecie w Ginasio Atalaya w Rosario, pokonali najsłabszy zespół ligi – Ciclista Olimpico. Gospodarzom tradycyjnie przewodził zdobywca 16 punktów Cristian Imhoff. Dobre spotkanie zagrał także Sebastian Sole (10 pkt). Warto podkreślić, że ten ostatni aż 7 punktów ze swojego dorobku zdobył blokiem. W zespole gości najlepszy mecz zagrał Miguel Garcia (15 pkt).

W kategorii sensacji można rozpatrywać wynik meczu rozegranego w Ginasio Corazon de Maria, w Cordobie, w którym miejscowe Atletico Belgrano pokonało w tie-breaku znakomicie spisujących się w pięciu ostatnich spotkaniach, siatkarzy Gigantes del Sur. Gospodarzy do zwycięstwa wiedli Rodrigo Villalba (21 pkt), Gustavo Porporatto (19 pkt) i Abel Rojas (18 pkt). W drużynie gości, nie zawiódł właściwie tylko jej as atutowy – atakujący reprezentacji Argentyny – Martin Hernandez, zdobywca 24 punktów.

Gdyby ligowi debiutanci – siatkarze Mendoza Voley – pokonali ekipę Chubut Volley w pierwszym meczu tego sezonu, wynik zapewne uznano by za sensację, bo Chubut to przecież obrońca wicemistrzowskiego tytułu z poprzedniego sezonu. W tym sezonie drużynie trenera Horacio Dileo idzie jednak znacznie gorzej. Dlatego porażka z Mendozą aż tak bardzo nie dziwi. Pojedynek odbył się w Hali Miejskiej w Tunyan i zakończył się wygraną gospodarzy w trzech setach. Fernando Miranda (14 pkt) i Brazylijczyk Marcus Osias (12 pkt) wzięli na swoje barki ciężar gry zwycięskich gospodarzy. Wśród gości, tylko weteran światowych parkietów, znany internacjonał – Jeronimo Bidegain – ciągnął grę, zdobywając 14 punktów.

Najlepszy mecz tej kolejki rozegrały zespoły Entre Rios Voley i Union Formosa. Po zaciętym tie-breaku, pojedynek zakończył się wygraną siatkarzy Entre Rios Voley. Podopieczni Guillermo Quainiego pokonali ekipę trenera Waldo Kantora dzięki lepszej tego dnia grze zespołowej. Wyróżniającym się zawodnikiem gospodarzy był niedawny jeszcze reprezentacyjny środkowy – Santiago Darraidou. Słabsze spotkanie zagrali tym razem trzymający grę Formosy od początku tego sezonu, dwaj weterani argentyńskiej siatkówki – Marcos Milinkovic i Jorge Elgueta.


11. kolejka Liga Argentina, 5 i 6 grudnia

Od prawdziwej sensacji, 5 grudnia, zaczęła się rywalizacja w 11. kolejce Liga Argentina. Obrońcy tytułu – siatkarze Drean Bolivar – przegrali 1:3 mecz wyjazdowy z UPCN Voley. Rozegrany w Estadio Aldo Cantoni w San Juan mecz, miał kilku brazylijskich bohaterów. W ekipie zwycięskich gospodarzy brylowali bowiem nie po raz pierwszy – Romulo Batista (16 pkt) i Marcilio Braga (15 pkt). Tylko niewiele ustępował im kapitan zespołu – reprezentacyjny argentyński weteran – Gaston Giani (11 pkt). Gościom z Bolivar nic nie dała znakomita gra Brazylijczyka Wallace de Souzy (20 pkt). Do jego poziomu próbował dostosować się tylko zdobywca 13 punktów – Guillermo Garcia. Pozostali zawodnicy mistrzowskiej drużyny tym razem zawiedli.

Drugi w ciągu dwóch dni pięciosetowy pojedynek, stoczyli na swoim parkiecie w Corazon de Maria w Cordobie, siatkarze Atletico Belgrano. Grający bez wyrazu od początku sezonu gracze Belgrano, ostatnio czują się na parkiecie coraz lepiej. Tym razem jednak tie-break zakończył się dla nich nie po myśli. Ulegli przeżywającej także ciężki okres spadku formy i szukającej każdego punktu, ekipie Chubut Volley. Obciążenie grą ekipy Cordoby dość zgodnie rozdzielili między siebie Rodrigo Villalba (21 pkt), Gustavo Porporatto (17 pkt) oraz Abel Rojas i Lucas Armesto (po 16 pkt). To jednak do końcowego sukcesu nie wystarczyło. Rywale wygrali, bo jak w mało którymn meczu tego sezonu, dysponowali też szerokim, dobrze rozumiejącym się kolektywem. Najważniejsze role grali w nim Mariano Giustiniano (20 pkt), Brazylijczyk Fabio (19 pkt), Nicolas Lopez (16 pkt) i Jeronimo Bidegain (14 pkt).

Jeszcze bardziej zacięty tie-break rozegrali w Tunyan gospodarze – siatkarze Mendoza Voley, których rywalem była ekipa Gigantes del Sur. Po porażce w poprzedniej kolejce z Atletico Belgrano, tym razem „Giganci” przystąpili do meczu bardzo zmotywowani i rządni zwycięstwa. Mimo że Brazylijczyk Marcus Osias i Nicolas Bruno (20 pkt) należeli do najlepszych zawodników na parkiecie, to silniejszym kolektywem dysponowali goście. Najlepiej grał dla nich Matias Macor (20 pkt) – środkowy bloku, który w poprzednim meczu, przegranym przez „Gigantów” nie grał jeszcze na pełnych obrotach po kilkudniowej przerwie chorobowej. Bardzo dobrze pokazali się też w ekipie „Gigantów” Leonardo Patti i Martin Hernandez (po 16 pkt).

Jeden z dwóch weteranów, a zarazem filarów ekipy Union Formosa, Jorge Elgueta, tylko w poprzedniej kolejce nie zagrał na miarę swoich olbrzymich możliwości. W tej kolejce, w wyjazdowym meczu z Rosario Sonder, wszystko wróciło do normy. Formosa wygrała 3:0, mając swojego najlepszego zawodnika właśnie w osobie Jorge Elguety (20 pkt). Po stronie gospodarzy, tym razem nieźle zagrał Pablo Alanis (15 pkt). Gdyby równie dobrze jak w poprzednich meczach, grał także Cristian Imhoff, być może Rosario Sonder nawiązali by walkę z gośćmi. Tym razem miał jednak słabszy dzień, a goście wygrali pewnie w trzech setach.

W ostatnim meczu kolejki, siatkarze Entre Rios Voley pokonali na swoim parkiecie najsłabszy zespół ligi – Ciclista Olimpico, w czterech setach. W ekipie gospodarzy prym wiódł Santiago Darraidou. Nieźle w drużynie pokonanych gości spisywał się reprezentant Argentyny – Annibal Gramaglia.


Mecze 11. kolejki ligowej zakończyły pierwszą rundę fazy zasadniczej w Liga Argentina mężczyzn. Po pierwszej rundzie, mimo doznania dwóch porażek w trzech ostatnich kolejkach, na czele tabeli są obrońcy tytułu – siatkarze Drean Bolivar, którzy zgromadzili w 10 meczach 25 punktów. O dwa punkty za nimi lokuje się drużyna Milinkovica i Elguety – Union Formosa. Za czołówkę można jeszcze uznać trzeci w kolejności zespół UPCN Voley (22 pkt) oraz zajmujących 4. miejsce „Gigantów” (21 pkt).

Rozgrywki rundy rewanżowej fazy zasadniczej, zostaną wznowione 10 stycznia 2009. Na plan pierwszy 12. kolejki ligowej wybija się pojedynek Gigantes del Sur z Chubut Volley. Dla wicemistrzów Argentyny – siatkarzy Chubut – zajmujących obecnie z 15 punktami 5. miejsce w tabeli, może to być mecz ostatniej szansy. Jeżeli wygrają, mogą włączyć się do walki o czołowe pozycje po fazie zasadniczej, zapewniające lepszy start do play-off.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Liga Argentina mężczyzn

źródło: aclav.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved