Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Lelice wygrały turniej w Sierpcu

Lelice wygrały turniej w Sierpcu

Rada Powiatowa LZS w Sierpcu zorganizowała 7 grudnia turniej piłki siatkowej dla mężczyzn. Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach. Zawody wygrali siatkarze z Lelic (gmina Gozdowo). W finale po pasjonującym meczu pokonali Zawidz 2:1.

Grano do dwóch zwycięskich setów. Awans do półfinałów z pierwszej grupy uzyskały drużyny: Lelic i LO w Sierpcu. Siatkarze z Lelic nie oddali w tej fazie gry ani jednego seta, choć trzeba przyznać, że licealiści sprawili im sporo problemów. Trzecie miejsce w tej grupie przypadło ekipie sierpeckiego Osiedla Niepodległości.

Zwycięstwo w grupie drugiej nie bez bez problemów wywalczyli zawodnicy z Zawidza. Wprawdzie wygrali oba mecze po 2:0, ale w obu pojedynkach musieli grać do samego końca, bo miejscowe Urząd Miasta i Potężne Kaczory wysoko postawiły poprzeczkę.

Zacięty pojedynek o półfinał stoczyły sierpeckie zespoły Urzędu i Potężnych Kaczorów. Kaczory okazały się lepsze i w dwóch setach pokonały urzędników (25:16, 25:23). W drugim secie Urząd po udanych atakach Krzysztofa Skrzyńskiego prowadził już czterema punktami i wydawało się, że dojdzie do tie-breaka.

Trzeba przyznać, że ta grupa była znacznie mocniejsza od pierwszej. Część obserwatorów żartowała nawet, że gra o miejsca 1-3 w całym turnieju.

W meczu o piąte miejsce spotkały się zespoły Osiedla Niepodległości i Urząd Miasta. Siatkarze Urzędu nie mieli większych problemów i dość gładko 2:0 (25:11, 25:17) pokonali zawodników Osiedla.

Mecze półfinałowe był bardzo zacięte. Pierwsze spotkanie rozegrały zespoły Zawidza i LO. W pierwszym secie licealiści ku zaskoczeniu wszystkich stawili wyjątkowo zacięty opór. Mieli nawet piłkę setową, ale końcówka jednak należała do zawidzan, którzy wygrali 30:28. Przegrana w dramatycznych okolicznościach podcięła skrzydła uczniom i kolejnego seta oddali już niemal bez walki 15:25.

Drugą parę półfinałową stanowiły zespoły Lelic i Potężnych Kaczorów. Tu emocje były niesamowite. Kaczory, zdecydowanie najlepszy sierpecki zespół, wygrał pewnie pierwszego seta 25:19. W ataku prawie nie mylili się się Łukasz Sobociński i Patryk Wąsicki. Ale zespół z gminy Gozdowo nie dał za wygraną. W drugim secie nieco zmienił ustawienie, co poprawiło blok. I wygrał partię 25:20. W tie-breaku Lelice poszły za ciosem, walka była tylko do połowy seta, później Lelice uzyskały przewagę i wygrały seta 15:9 oraz mecz 2:1. W pojedynku o trzecie miejsce wyraźnie rozczarowane Kaczory dość spokojnie pokonały zespół LO 2:0 (25:15, 26:24).

O zwycięstwo w całym turnieju walczyły zatem Lelice i Zawidz. Pierwszy set nadspodziewanie łatwo należał do Lelic 25:18. Ale w drugim ekipa ta nie utrzymała poziomu, zaczęła popełniać mnóstwo błędów, seryjnie psuć zagrywki, mylić ustawienie. Dlatego zdecydowaną przewagę miał Zawidz, wygrywając gładko 25:11. W jego składzie pewnie punktowali Wojciech i Arkadiusz Świeczkowski, dokładnie rozgrywał Marek Kaczorowski.

W tie-breaku Zawidz zaczął od dwóch asów serwisowych, po chwili prowadził 4:1. Wydawało się, że znów wygra. Ale wtedy zespół z Lelic wykrzesał z siebie trochę energii, osiągnął przewagę na siatce i zaczął żywiołowo cieszyć się po udanych akcjach. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:5 dla Lelic, a po chwili było już 11:7. Wtedy z kolei obudził się Zawidz. To niesamowite, ale w bardzo dobrym dla siebie ustawieniu zdołał wyjść na prowadzenie 14:12. Siatkówka jest jednak nieprzewidywalna. Lelice obroniły jedną piłkę setową po udanym ataku, a po chwili Zawidz zaatakował w aut i było po 14. W kolejnej akcji siatkarze z Lelic zablokowali rywala. W ostatniej, atak Zawidza z krótkiej wylądował w drabinkach, a Lelice wygrały seta 16:14 i mecz 2:1. Pięciu najlepszym drużynom sekretarz LZS Sławomir Malanowski wręczył okazałe puchary i dyplomy.

Skład Lelic: Paweł Jankowski, Kamil Witkowski, Magda Przygucka, Tomasz Zimnawoda, Łukasz Jeżewski, Maciej Mazurowski, Mariusz Sobczak, Robert Szczepański.