Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja: Podsumowanie 11. kolejki Pro B kobiet

Francja: Podsumowanie 11. kolejki Pro B kobiet

Na zapleczu francuskiej ekstraklasy Pro B została dokończona 11. kolejka spotkań. Volley-Ball Tulle Naves, gdzie grają Marta Lach i Anna Brożek, wygrał spotkanie z CS Leo Lagrande Nantes, nie tracąc nawet seta.

Już 4 tygodnie wcześniej drużyna Evreux Volley-Ball z Agnieszką Drzewiczuk w składzie rozegrała tę kolejkę i wygrała mecz 3:1 (12:25, 25:19, 25:20, 25:19).

Warto wspomnieć również, że druga w tabeli ekipa Pays D’aix Venelles V.B. przegrała swój mecz u siebie 1:3 z Beziers Volley-Ball Gazelec i tym samym Evreux zostało samodzielnym liderem.

Natomiast druga drużyna z Martą Lach i Anną Brożek w składzie – Volley-Ball Tulle Naves – rozegrała swój mecz w sobotę 6 grudnia. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, gdyż ekipa z Tulle dostosowała się poziomem gry do zajmującej przedostatnie miejsce w tabeli drużyny CS Leo Lagrande Nantes. Oba zespoły popełniały sporo niewymuszonych błędów. Jednak to zawodniczki z Tulle miały ich mniej, skutecznie punktując przeciwniczki. W drugim i trzecim secie, gdyby trener nie dał pograć juniorkom, mógłby być prawdziwy pogrom. Tulle pewnie zainkasowało trzy punkty, wygrywając całe spotkanie 3:0 (25:17, 25:16, 25:18). Tym samym dziewczyny z Volley-Ball Tulle Naves podtrzymały dobrą, zwycięską passę.

Bardzo ciekawie zapowiada się następna 12. kolejka spotkań. Volley-Ball Tulle Naves wyjeżdża do drugiej w tabeli drużyny Pays D’aix Venelles V.B., a Evreyx Volley Ball zagra z trzecią od końca ekipą Quimper Volley 89.