Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Augusto Jose Sabbatini: Wprowadzę Polskę na szczyt

Augusto Jose Sabbatini: Wprowadzę Polskę na szczyt

Augusto Jose Sabbatini ma szanse stać się pierwszym w historii Brazylijczykiem, który będzie prowadził naszą reprezentację. 44-letni trener w swojej dotychczasowej karierze prowadził bardzo egzotyczne reprezentacje.

Jak to się stało, że wysłał Pan swoje zgłoszenie do Polskiego Związku Piłki Siatkowej?

Augusto Jose Sabbatini: Gdy w październiku wygasł mój kontrakt z reprezentacją Trynidadu i Tobago zacząłem przeszukiwać między innymi strony internetowe różnych federacji siatkarskich. Tak trafiłem na informacje, że Polska potrzebuje nowego trenera i wysłałem CV.Jest Pan stosunkowo anonimową postacią, więc co zdecydowało, że decydował się Pan dołączyć do konkursu?

Na wysłanie zgłoszenia do polskiego związku zdecydowałem się dlatego, że cały czas pracowałem poza Brazylią, a w tamtych krajach nie miałem odpowiednich warunków do pracy. Mimo to uważam, że zdołałem osiągnąć dobre rezultaty. Ostatnio trenowałem siatkarzy Trynidadu i Tobago. Nie miałem możliwości, aby kontynuować obrany program, więc zdecydowałem się na zmiany. Żyję i pracuję dla siatkówki. Jeśli moja osoba zostanie zaakceptowana na stanowisko pierwszego trenera, to jestem pewien, że nie zmarnuję tej szansy i wprowadzę ten zespół na szczyt.

Co Pan może zaoferować polskiemu zespołowi i federacji w zamian za szanse?

Mogę się poświęcić tej pracy. Wiem, że macie dobre warunki, ale żeby powiedzieć coś więcej musiałbym to wszystko zobaczyć, żeby ocenić. Siatkówka jest dla mnie wszystkim. Jestem jej pasjonatem, żyje dla niej. Uwielbiam uczucie, gdy widzę swoich zawodników w koszulkach narodowych.

Kto znalazłby się w Pana sztabie szkoleniowym? Chciałby Pan z Brazylii przywieźć asystentów?

To zależy od polskiego Związku. Myślę, że jest to do uzgodnienia. Nie będę robił problemów w tej kwestii. Wiem, że jest u was wielu utalentowanych trenerów i nie widzę problemu, aby weszli do mojego sztabu. Jeśli Związek uzna, że potrzebni są ludzie z zewnątrz, to też nie będzie to dla mnie kłopotem.

* rozmawiał Jakub Brąszkiewicz, więcej na sportowefakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved