Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja: Arkas Spor bez straty seta w meczu z Halkbankiem

Turcja: Arkas Spor bez straty seta w meczu z Halkbankiem

Zespół Piotra Gruszki Arkas Spor Izmir pokonał byłą ekipę Zbigniewa Bartmana - Halkbank Ankara 3:0. Polski zawodnik zdobył w tym spotkaniu 14 punktów, choć w przyjęciu jego statystyki bywały lepsze.

Siatkarze Arkasu Spor Izmir niezaprzeczalnie dominują w tureckiej ekstraklasie. Potwierdzili to pewnym zwycięstwem nad Halkbankiem Ankara. Jedynie w trzecim secie pozwolili rywalom osiągnąć granicę 20 punktów.

W całym spotkaniu Piotr Gruszka był zawodnikiem, który zdobył dla swojego zespołu najwięcej punktów – 14. Bardzo dobrze spisał się także Hiszpan – Luis Pedro Suela Méndez (13 punktów). Statystki przyjęcia Gruszki nie były już tak optymistyczne. Polak przyjmował idealnie w 43%.

W drużynie Halkbanku Ankara występuje z kolei, bardzo znany w Polsce, Sinan Cem Tanik. Turek nie był jednak zbyt pomocny dla swojej ekipy – zdobył jedynie trzy punkty. Jego skuteczność w ataku wyniosła zaledwie 25%.

Halkbank Ankara – Arkas Spor Izmir 0:3

(18:25, 19:25, 20:25)