Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Piąty turniej Wola-Cup 2008

Piąty turniej Wola-Cup 2008

W hali MOS Wola zakończył się Mikołajkowy Turniej chłopców z rocznika 1996. Turniej wygrała, tak jak przed rokiem, drużyna MUKS 15 Białystok przed AZS Olsztyn i UKS Oczko Białystok. Na czwartym miejscu Aon hotVolley Wiedeń a na piątym MOS I Wola W-wa.

MOS Wola Warszawa zorganizował już w tym sezonie cztery międzynarodowe turnieje, dla wszystkich kategorii wiekowych, a obecny Turniej Mikołajkowy , piąty z kolei zamykał cykl turniejów 22. edycji WOLA – CUP 2008. W poprzednich turniejach grali już seniorzy , juniorzy, kadeci i młodzicy. Teraz w ostatnim tegorocznym Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju, dla chłopców z rocznika 1996, wystąpiło 16 drużyn, w tym dwa zespoły zagraniczne, Aon hot Volleys Wiedeń i Berliner TSC.

Turniej otworzył burmistrz Dzielnicy Warszawa Wola, Marek Andruk w towarzystwie swoich zastępców Wojciecha Lesiuka i Pawła PawlakaW czasie otwarcia turnieju władze dzielnicy Wola nagrodziły zawodników MOS Wola, Konrada Nassalskiego i Martina Chiniewicza, którzy zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski kadetów w siatkówce plażowej oraz ich trenera Norberta Okunia, także wychowanka MOS Wola i czołowego zawodnika polskiej siatkówki plażowej wśród seniorów. Jak podkreślił dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki, był to 27. medal sekcji siatkówki MOS Wola w mistrzostwach Polski.

Następnie rozpoczęli dwudniową rywalizację młodzi 12-letni siatkarze, którzy rywalizowali na trzech boiskach (7 x 7 m) jednocześnie. Najpierw odbyły się rozgrywki w trzech grupach eliminacyjnych, a następnie mecze w finale „A” o miejsca 1 – 6, w finale „B” o miejsca 7 – 12 i w finale „C” o miejsca 13 – 16. W sumie w turnieju rozegrano 63 mecze, które sędziowali siatkarki i siatkarze MOS Wola z grup juniorskich.

Końcowa kolejność w Mikołajkowym Turnieju U-12 w ramach 22. edycji WOLA – CUP 2008 :

1. MUKS 15 Białystok
2. AZS Olsztyn
3. UKS Oczko Białystok
4. Aon hotVolleys Wiedeń
5. MOS I Wola Warszawa
6. Piast Krotoszyn
7. Stolarka Wołomin SP 5
8. Sokół Żuromin
9. MOS II Wola Warszawa
10. Metro I Warszawa
11. Volley 16 Białystok
12. SP 222 Warszawa
13. Berliner TSC
14. UKS Plas Warszawa
15. Metro II Warszawa
16. UKS Iskra Zielona

Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły otrzymały puchary, wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodycze mikołajkowe. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach oraz wszyscy trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki.

Nagrody wręczali poseł na Sejm Rzeczpospolitej Michał Szczerba i przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Dzielnicy Wola, Marek Bojanowicz.

Jak podkreślił dyrektor MOS Wola i jednocześnie trener Krzysztof Zimnicki, bardzo wiele meczów stało na doskonałym poziomie, a czołowe zespoły prezentowały naprawdę bardzo wysoki poziom wyszkolenia technicznego. Obserwowaliśmy mnóstwo znakomitych siatkarskich akcji, w których były świetne ataki, parady w obronie i kontrataki. Naprawdę było co podziwiać – zakończył dyrektor MOS Wola.

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved