Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Siatkarze AZS-u znów zwycięzcy

II liga: Siatkarze AZS-u znów zwycięzcy

fot. archiwum

Sobotnie spotkanie wicelidera II ligi w grupie 1 z drużyną zamykającą tabelę nie było wielkim widowiskiem. Akademicy obnażyli słabości swoich przeciwników i nie mieli większych kłopotów z odniesieniem piątego zwycięstwa z rzędu.

Początek spotkania był wyrównany. Prowadzenie zmieniało sie jak w kalejdoskopie. W drużynie Krispolu bardzo dobrze rozgrywał Kiwior , uruchamiając wszystkich swoich atakujących. W przyjęciu nie mylili się z kolei Iglewski i nowy nabytek beniaminka z Wielkopolski – Emil Siewiorek . W szeregach akademików tradycyjnie już dzielił i rządził niezawodny duet LisGwadera . W końcówce pierwszej partii ten drugi popisał sie dwoma skutecznymi blokami, które dały zielonogórzanom spokojne prowadzenie. Kilka świetnych obron dołożył libero akademików Michał Baumgarten i dzięki wzorowo wyprowadzonym kontrom ze zwycięstwa 25:18 mogli cieszyć sie akademicy.

 

Druga partia to pogrom ekipy gości. AZS prowadził tak wyraźnie, że trener Tomasz Paluch postanowił dać odpocząć swoim podstawowym zawodnikom. Łukasza Gwaderę zastąpił osiemnastolatek – Wiktor Zasowski i zaprezentował sie znakomicie. Pewnie przyjmował i atakował, zapisując na swoim koncie pierwsze punkty w drugiej lidze. Zielonogórzanie wygrali tę partię 25:15. 

Trzeci set był najbardziej wyrównany w całym spotkaniu. Trener miejscowych dokonał paru roszad w składzie, co skrzętnie wykorzystali goście. Akademicy grając w nowym ustawieniu popełnili kilka bardzo prostych błędów, a mimo to wynik cały czas oscylował wokół remisu. Od stanu 20:20 gra toczyła sie punkt za punkt. Siatkarze z Wrześni wykorzystali już pierwszego setbola. Skuteczny blok na Łukaszu Gwaderze dał im zwycięstwo i nadzieje na korzystny rezultat w całym meczu.

 

W czwartej partii wszystko wróciło do stanu z dwóch pierwszych setów. AZS rozpoczął od wyraźnego prowadzenia, którego nie oddał już do końca. Na największe brawa zasłużył w tym fragmencie meczu Wojtek Lis . Lider akademików całkowicie odebrał Emilowi Siewiorkowi ochotę do gry, nękając go bardzo trudnymi zagrywkami. Gdy zielonogórzanie prowadzili 16:10 stało sie jasne, że tego spotkania nie przegrają. Męki Krispolu zakończył Michał Gańko , który ładnym atakiem z krótkiej zdobył dla akademików dwudzieste piąte oczko. Siatkarze z Wrześni uzbierali ich 17.

 

Zielonogórzan w przyszłym tygodniu czeka arcytrudny wyjazd do Piły. O wyśrubowanie rekordu zwycięstw będzie tam niezwykle trudno. Każdy punkt przywieziony z Wielkopolski trzeba będzie zatem potraktować jako sukces.

 

AZS UZ Zielona Góra – Krispol Września 3:1

(25:18, 25:15, 23:25, 25:17)

 

Skład:

AZS UZ: Paluch, Piątek, Przyborowski, Lis, Gwadera, Gańko, Baumgarten (libero) oraz Mariaskin, Lesiak, Janusz, Zasowski

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela 1 grupy II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved