Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pewne zwycięstwo Ósemki ELMO Siedlce

II liga: Pewne zwycięstwo Ósemki ELMO Siedlce

fot. archiwum

Drugi mecz Ósemki ELMO Siedlce z SKF Legia Warszawa, znacząco różnił się od pierwszego. Tym razem Ósemka była bardziej zmotywowana i nastawiona na zwycięstwo.

Pierwsza odsłona przebiegła zdecydowanie na korzyść Ósemki. Już na początku podopieczni Krzysztofa Wójcika zyskali przewagę, stawiając skuteczny blok (Pierzchalski/Witkowski). Przy stanie 3:2 na zagrywkę wszedł Guindo . Jego zagrywki z wyskoku leciały z prędkością światła obijając warszawskich przyjmujących. Legioniści mieli duży problem z odbiorem i dograniem, przez co rozgrywający zmuszony był do korzystania jedynie ze skrzydeł. Siedlczanie w tym secie nie mieli zbyt wiele pracy w polu. Większość piłek zatrzymywanych było na bloku Szataniak/Świerżewski , Pierzchalski/Witkowski . Przy stanie 21:9 wydawało się, że Legia nie wyjdzie z 10. Najpierw po idealnej akcji z krótkiej uderzył Świerżewski. a chwilę później ze skrzydła Guindo. Jednak goście czując nóż na gardle skoncentrowali się i robili wszystko by wyeliminować pojawiające się błędy. W końcówce odrobili kilka straconych punktów. Ostatecznie set zakończył się 25:16, kiedy Pierzchalski uderzył po prostej ze środka.

 

W drugiej części spotkania pierwszy punkt zdobyła Legia. Do wyrównania doprowadził Pierzchalski, który na pojedynczym bloku zatrzymał atak gości. Ósemka ponownie zaczęła napierać zagrywką. Tego dnia w polu serwisowym królował Guindo . Po raz kolejny wymierzył pod rząd 2 asy. Siedlczanie zwiększali swoją przewagę, dzięki skutecznym atakom ze skrzydeł (Szataniak, Guindo). Kolejny as serwisowy Świerżewskiego oraz atak Witkowskiego zmusił trenera Nowaka do wzięcia czasu. Jednocześnie doszło do zmiany w składzie Ósemki. Miejsce Szataniaka do końca meczu zajął Auguścik . Do stanu 15:8 wszystko w grze Ósemki wychodziło bardzo dobrze. Duet Jackowicz/Pierzchalski kilka razy zaskoczyli Legionistów na środku a ataki Guindo fruwały ponad blokiem rywali. Chwilę później nastąpił przestój, przez co siedlczanie stracili tak dużą przewagę, a stołeczni siatkarze doprowadzili do remisu 22:22. Autowy atak Legii zakończył set 27:25. 

Ostatnia partia była dość wyrównana. W Ósemce gra szła falami. W jednej chwili przewaga siedlczan rosła do 4 oczek by chwilę później dochodziło do wyrównania. Piłki wystawiane były ciut niżej, co powodowało, że Legia dużo częściej stawiała skuteczny blok. Przyjęcie Kołodzieja pozwalało jednak na grę środkiem. Krótkie Pierzchalskiego i Świerżewskiego lądowały w boisku Legii. Po długiej walce legionistom udało się ponownie doprowadzić do remisu 22:22. Ósemka nie pozwoliła już sobie na najmniejszą chwilę słabości i pewnie zdobyła 3 oczka. Ostatnie punkty należały do Pierzchalskiego , który w stojąc w polu zagrywki posłał 2 potężne piłki nie dające szans na rozegranie dalszej akcji przez siatkarzy Legii.

 

W całym spotkaniu Ósemka zdecydowanie prowadziła. Jej głównym atutem była zagrywka, którą wykonali aż 12 asów serwisowych oraz wieloma znacznie utrudnili przeciwnikom grę.

 

Myślę, że coraz bardziej wychodzi nam gra taktyczna – podsumowuje Ali Guindo , atakujący Ósemki ELMO Siedlce. – Postawiliśmy przede wszystkim na mocną zagrywkę i odrzuciliśmy rywali od siatki. Takim sposobem ich gra była bardziej czytelna a my nie mieliśmy zbyt wiele do zrobienia w polu. Z meczu na mecz dogadujemy się coraz bardziej. Akcje są dokładniejsze a gra zaczyna cieszyć oczy kibica. Mam nadzieję, że dalej będziemy szli w tym kierunku i bez większych wpadek dotrwamy do końca rundy .

 

Ósemka ELMO Siedlce – SKF Legia Warszawa 3:0

(25:16, 27:25, 25:22)

 

Składy zespołów:

Ósemka : Guindo, Pierzchalski, Jackowicz, Świerżewski, Kołodziej (libero), Szataniak, Witkowski oraz Auguścik

Legia : Żyłkowski, Obuchowicz, Pacuła, Pyta, Chilmanowicz, Poinc, Ołtuszewski (libero) oraz Kozłowski i Koper

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy 3 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved