Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniele Bagnoli: Wybory na trenera Polski mało mnie zajmują

Daniele Bagnoli: Wybory na trenera Polski mało mnie zajmują

- Polska federacja poprosiła o przedstawienie programu, ale nie jestem jedynym kandydatem. Wybory w Polsce teraz mało mnie zajmują. W najbliższym czasie bardziej interesują mnie wybory nowego trenera reprezentacji Rosji - stwierdził Włoch Daniele Bagnoli.

W styczniu zostanie wybrany nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy. W konkursie uczestniczy 12 trenerów. Wśród nich jest Daniele Bagnoli, pracujący od roku w Dynamie Moskwa, a wcześniej m.in. w Sisleyu Treviso. Wczorajszy „Sport-Express” zamieścił wywiad z włoskim szkoleniowcem, który poprowadzi drużynę obcokrajowców w meczu gwiazd ligi rosyjskiej. Przy okazji dziennikarz zapytał Bagnoliego o polski konkurs.

W poprzednim tygodniu pojawiła się informacja, że weźmie Pan udział w wyborach nowego głównego trenera reprezentacji Polski. Jak może Pan to skomentować?Daniele Bagnoli: Nie mam tu czego komentować. Polska federacja poprosiła o przedstawienie przedwyborczego programu do 30 listopada. Przedstawiłem go. Ale nie jestem jedynym kandydatem. Wybory w Polsce teraz mnie mało zajmują.

A jak na informację zareagowali szefowie Dynama?

Nie wiem. Zrozumcie, że w Polsce do konkretów jeszcze bardzo daleko. W najbliższym czasie bardziej interesuje mnie sytuacja z zaplanowanymi zimą wyborami nowego trenera reprezentacji Rosji.

Planujecie w nich uczestniczyć?

Tak.

Jednak żadnych oficjalnych komunikatów o tym nie było.

I nie będzie, dopóki nie pojawią się jasne plany waszej federacji. Kiedy pojawi się data wyborów, sformułowany zostanie krąg pretendentów, wtedy będzie można mówić o jakichkolwiek konkretach. Żadnych oficjalnych rozmów z rosyjską federacją siatkarską na ten temat na razie nie prowadziłem. Chcę jednak przyznać, że perspektywa prowadzenia reprezentacji Rosji mnie pociąga. W czasie pracy w Dynamie zdążyłem nieźle zorientować się w rosyjskiej siatkówce i w mentalności zawodników. Ale teraz wszystkie moje myśli poświęcone są klubowi.

* Rozmawiał Aleksiej Biezjazycznyj, Sport-Express

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved