Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: ZAKSA wciąż niepokonana

PlusLiga: ZAKSA wciąż niepokonana

Niezwykła passa zespołu z Kędzierzyna wciąż trwa. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha pokonali w Olsztynie AZS 3:0, pozostając jedyną niepokonaną drużyną w PlusLidze.

Kibice, którzy postanowili wybrać się w sobotnie Mikołajkowe popołudnie do hali Urania w Olsztynie nie mogli żałować. Atrakcje przed meczem, dobre, emocjonujące spotkanie i na koniec wygrana Zaksy 3:0

Set pierwszy tego spotkania to od początku gra punkt za punkt praktycznie bez błędów. Skuteczne ataki Terence’a Martina i Dominika Witczaka pozwoliły wypracować gościom trzypunktowe prowadzenie, które utrzymało się do drugiej przerwy technicznej. Wyróżniającym się zawodnikiem w tym secie w drużynie gospodarzy był Grzegorz Szymański, który skutecznymi atakami ze skrzydła próbował poderwać kolegów do walki w tym secie. Dobre obrony i skuteczne gra środkowych pozwoliły gościom wygrać pierwszego seta 22:25. Ostatni punkt w tym secie zdobył atakiem ze skrzydła Terence Martin.

Druga odsłona spotkania to od samego początku wynik oscylujący w okolicach remisu żadna z drużyn nie umiała przełamać przyjmujących. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy jedno punktowym prowadzeniu akademików z Olsztyna 8:7. Po przerwie do głosu ponownie dochodzą podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha, którzy bezlitośnie wykorzystują błędy w przyjęciu olsztynian i stopniowo budują swoją przewagę punktową. Po przerwie na żądanie dla zespołu trenera Mariusza Sordyla gospodarzom udało się najpierw doprowadzić do remisu (13:13) dzięki skutecznym atakom Grzegorza Szymańskiego w następnej akcji skuteczny blok Wojciecha Grzyba na dobrze spisującym się w tym meczu Michale Ruciaku pozwolił wyjść na jednopunktowe prowadzenie gospodarzom Na drugą przerwę techniczną zespoły schodzą przy prowadzeniu ZAKSY 15-16. Po powrocie na boisko z drugiej przerwy technicznej dwu punktową przewagę mieli gospodarze i wydawało się, że to Olsztyn zwycięży w tym secie jednak błędy gospodarzy ( przekroczenie linii ataku przez Szymańskiego) w końcówce spowodowały, że zamiast remisu po dwóch setach mieliśmy wynik 2;0, a ostatni punkt w secie drugim zdobyli blokiem Wojciech Kaźmierczak wraz z Dominikiem Witczakiem Ostatecznie kędzierzynianie wygrywają tego seta 21:25 i prowadzą już 0:2

Set trzeci był setem ostatnim, ale i najbardziej emocjonującym w całym spotkaniu. Olsztynianie chcąc pozostać dalej w meczu musieli tego seta za wszelką cenę wygrać, ale również gościom zależało na zdobyciu kompletu punktów na gorącym Olsztyńskim terenie. Set ten podobnie jak dwie pierwsze partie był bardzo wyrównany. Przy stanie (2:2) asem serwisowym popisał się Ruciak za chwile kolejny punkt skutecznym atakiem dołożył Terence Martin i przewaga gości wzrosła w pewnym momencie do czterech punktów z taką przewagą schodziły zespoły na pierwszą przerwę techniczną w secie trzecim przy prowadzeniu Kędzierzyna 8:4. Po przerwie technicznej skutecznie grał Grzegorz Szymański i to głównie jego ataki pozwoliły zbliżyć się olsztynianom do przeciwnika na dystans dwóch punktów (8:10). Przy stanie 10:12 asem serwisowym popisał się najlepszy zawodnik w zespole ZAKSY tego dnia Michał Ruciak. Sygnał do walki daje gospodarzom Michał Chaberek, który wszedł zadaniowo na zagrywkę i wykonał asa serwisowego w tym momencie był remis (13:13). Przy stanie 15:13 miała miejsce najdłuższa akcja w meczu, którą wygrał zespół z Kędzierzyna dzięki świetnej postawie w obronie libero ZAKSY – Marcina Mierzejewskiego. Po drugiej przerwie technicznej gra toczyła się punkt za punkt szala zwycięstwa w tym secie przechylała się z jednej strony na drugą. Przy stanie 21:20 piłki nie skończył Paweł Siezieniewski, kontrę wykorzystali goście, którym po tej akcji do zwycięstwa w meczu brakowało już tylko 3 oczek. Jak się później okazało to nie był koniec emocji w hali Urania, bo dzięki skutecznej i ambitnej grze akademików udało im się obronić 4 piłki meczowe, ale wobec asa serwisowego Michała Masnego gospodarze nie mogli już nic zrobić. Tak oto zwycięska seria podopiecznych trenera Stelmacha zostaje przedłużona do ośmiu spotkań.

MVP dzisiejszego spotkania został wybrany przyjmujący zespołu z Kędzierzyna Michał Ruciak.

AZS UWM Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3

(22:25, 21:25, 26:28)

Skład zespołów:

AZS UWM Olsztyn: Kunnari, Zagumny, Grzyb, Siezieniewski, Szymański, Kowalczyk, Andrzejewski (libero) oraz Józefacki i Chaberek

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Szczerbaniuk, Masny, Martin, Ruciak, Witczak, Kaźmierczak, Mierzejewski (libero) oraz Kacprzak