Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Punkty zostają w Muszynie

PlusLiga Kobiet: Punkty zostają w Muszynie

fot. archiwum

Mistrzynie Polski zapisały w swym dorobku kolejne zwycięstwo. Tym razem po trzysetowej walce okazały się lepsze od siatkarek Stali Mielec. W pierwszej partii zespół z Muszyny wręcz zdeklasował swe rywalki.

Pierwszy set to koncertowa gra podopiecznych Bogdana Serwińskiego . Muszynianka wyszła na tę partię w podstawowym składzie, a różnica klas widoczna była w niemal każdym elemencie gry. Dobrze grały środkowe: Sylwia Pycia i Ivana Plchotova , które notorycznie nękały przyjezdne skutecznymi atakami. Set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 4:0 przy zagrywce najlepszej na parkiecie Izabeli Bełcik i tej przewagi Muszynianka już nie oddała. Nie pomagały nawet skuteczne ataki Eweliny Dązbłaż , różnicę w poziomie obydwu zespołów najlepiej oddawał wynik pierwszej partii, w której Stal zdołała zdobyć zaledwie dwanaście punktów.

 

Po zmianie stron w drużynie Mistrzyń Polski nastąpiło kilka zmian. Na parkiecie pojawiły się Milena Rosner , Joanna Kaczor i Agnieszka Śrutowska . Obrazu gry to jednak nie zmieniło. Nadal większość atutów leżało po stronie Muszyny. Co prawda miejscowym zdarzały się błędy, szczególnie w zagrywce, przez co Stal zdołała osiągnąć kontakt przy stanie 23:22, ale na więcej siatkarki Wiesława Popika nie mogły sobie pozwolić. Ostatecznie drugą partię zawodniczki z Muszyny wygrały do dwudziestu trzech. 

Trzecia i, jak się miało okazać, ostatnia partia tego spotkania rozpoczęła się od kilkupunktowej przewagi Muszynianki, której gospodynie nie oddały już do końca. Ponownie na parkiecie pojawiły się zawodniczki, które zwykle nie wychodzą w pierwszym składzie zespołu Bogdana Serwińskiego . Poza chwilową pogonią Stali, która zakończyła się przy stanie 21:19, również ten set przebiegał bez historii. Muszynianka wygrała pewnie do dwudziestu jeden, a cały mecz 3:0. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dobra gra nominalnych zmienniczek. Na parkiecie pojawiała się między innymi rzadziej grająca Monika Targosz , która zmieniała środkowe, odciążając tym samym libero, Mariolę Zenik . Teraz zawodniczki z Muszyny czeka znacznie cięższa przeprawa, już w tym tygodniu do Małopolski przyjedzie naszpikowany gwiazdami VakifBank Istambuł. Ten mecz może okazać się kluczowym pojedynkiem w przygodzie Mistrzyń Polski z elitarną Liga Mistrzyń.

 

MKS Muszynianka Fakro Muszyna – KPSK Stal Mielec 3:0

(25:12, 25:23, 25:21)

 

Składy zespołów:

Muszynianka : Bełcik, Frątczak, Mirek, Pycia, Jagieło, Plchotova, Zenik (libero) oraz Kaczor, Pykosz, Śrutowska i Rosner

Stal : Ściurka, Olczyk, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Niedźwiecka, Wilk (libero) oraz Ordak, Dutkiewicz, Związek i Łukaszewska

 

Zobacz również:

Wyniki 8. kolejki oraz tabela PlusLigi Kobiet

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved