Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Pilanki zwycięskie

PlusLiga Kobiet: Pilanki zwycięskie

fot. archiwum

Zajmującym 6 miejsce w tabeli wicemistrzyniom Polski pilnie potrzebne są punkty. Niespodziewanie bez kłopotów podopieczne Jerzego Matlaka pokonały wyżej notowany Centrostal Bydgoszcz.

Swoją wyższość udowodniły już od początku spotkania. Podopieczne Jerzego Matlaka grały bardzo kreatywnie. Dzięki dobremu przyjęciu swoich koleżanek, rozgrywająca Farmutilu – Milena Sadurek mogła wyprowadzać liczne akcje kombinacyjne. – Nie udawało nam się grać tak dobrze środkiem podobnie jak w poprzednich meczach. Dobrze funkcjonowała jednak gra skrzydłami – przyznał pilski szkoleniowiec.

 

Po bydgoskiej stronie, dobrze radziły sobie Tatiana Hardzejewa oraz Kinga Zielińska . To jednak było zbyt mało, aby przeciwstawić się gospodyniom. Bydgoski blok nie mógł znaleźć recepty na ataki Klaudii Kaczorowskiej (wybrana później MVP spotkania) oraz Micheli Teixery . Ponadto „Pałacanki” nie potrafiły wykorzystać w pełni swojego potencjału w ofensywie. Efektem tego była porażka w tej partii 21:25. 

Druga odsłona pojedynku również rozpoczęła się od mocnego uderzenia Farmutilu – 4:1. Przyczyną takiego stanu rzeczy było słabe przyjęcie oraz problemy z rozegraniem. Po zdobyciu punktu bezpośrednio z pola zagrywki przez Agnieszkę Bednarek bydgoszczanki wrzuciły tzw. drugi bieg. Znakomicie radziła sobie na placu boju Kinga Zielińska , jednak po drugiej stronie siatki równie dobrze spisywała się Agnieszka Kosmatka . Kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Żeromskiego podziwiali siatkówkę na najwyższym, ligowym poziomie, bowiem oba zespoły popisywały się efektownymi obronami, co sprzyjało długim wymianom. Wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej, na którą pilanki schodziły prowadząc – 16:15. Po powrocie na parkiet podopieczne Jerzego Matlaka tylko powiększały swoją przewagę za sprawą między innymi szalejącej na parkiecie Klaudii Kaczorowskiej . Nadal uwidocznione zostały największe mankamenty w grze Centrostalu. – Brakowało nam tylko przyjęcia i zagrywki. To zadecydowało, że wynik był taki a nie inny – tłumaczy kapitan ekipy z miasta nad Brdą, Ewa Kowalkowska . Ostatecznie również druga partia padła łupem gospodyń.

 

Trzeci set także miał podobny przebieg jak drugi, jednak podopieczne Piotra Makowskiego zdołały wysforować się za sprawą dobrej postawy w ofensywie Ewy Kowalkowskiej oraz Joanny Kuligowskiej na trzypunktowe prowadzenie – 14:11. Chwilę później w polu zagrywki pojawiła się kapitan zespołu z Wielkopolski – Agnieszka Kosmatka. Okazała się ona katem bydgoszczanek, które miały ogromny problem z przyjęciem jej serwisu. Mimo to trzecia drużyna w tabeli PlusLigi Kobiet nie poddała się. Świadczy o tym chociażby prowadzenie – 21:20. Okazało się, że były to jednak ostatnie miłe momenty dla przyjezdnych kibiców, gdyż znów dała o sobie znać kapitan miejscowych. Brylowała w ofensywie, a także w bloku (w końcowej fazie seta, Kosmatka zdołała zablokować atak Ewy Kowalkowskiej). Do jej poziomu dostosowała się również Kaczorowska i to gospodynie zdobyły więcej punktów w tej partii – 25:22.

 

Zespół z Pily zagrał lepiej. Nas na razie nie stać, żeby przeciwstawić się zespołom, które będą walczyć o medale. Myślę, że co niektórym urosły apetyty, ale trochę bezpodstawnie. Wygrywamy z ekipami w naszym zasięgu, jednak z tymi silniejszymi mamy problemy, wynikające z braku doświadczenia. Próbowaliśmy walczyć, ale pilanki dysponowały znacznie lepszą zagrywką i przyjęciem, z kolei my te elementy siatkarskiego rzemiosła staramy się nadal poprawiać – komentuje Makowski .

 

Statuetka MVP trafiła w ręce Klaudii Kaczorowskiej .

 

PTPS Farmutil Piła – Centrostal Bydgoszcz 3:0

(25:21, 25:21, 25:22)

 

Składy zespołów:

Farmutil : Kaczorowska, Hendzel, Bednarek, Sadurek-Mikołajczyk, Teixeira, Kosmatka, Maj (libero) oraz Kucharska.

Centrostal : Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Zielińska, Kuligowska, Smak, Wysocka (libero) oraz Hardzeyeva, Kasprzyk, Naczk i Łunkiewicz.

 

Zobacz również:

Wyniki 8. kolejki oraz tabela PlusLigi Kobiet

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved