Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mikołajkowe spotkanie Gwardii z Białymstokiem

Mikołajkowe spotkanie Gwardii z Białymstokiem

fot. archiwum

Na kibiców, którzy jutro zjawią się we wrocławskiej hali czeka moc atrakcji. Oprócz emocjonującego meczu Gwardii Wrocław z AZS-em Białystok, organizatorzy zapraszają na siatkarskie Mikołajki.

Mecz we Wrocławiu dla drużyny Dariusza Luksa będzie trudnym wyzwaniem. W ostatniej kolejce akademiczki wygrały ważny mecz ze Stalą Mielec i dzięki temu zajmują nadal miejsce w środku stawki. Doskonałe zawody rozegrała Iza Żebrowska , od dyspozycji, której zależy dobra postawa całej drużyny.

 

AZS Białystok gra falowo. Drużynie brakuje stabilizacji i konsekwencji w dążeniu do określonego celu. Przykładem mecz z Gedanią Żukowo (wygrany 3:2 – przyp. red.), który mógł się zakończyć trzysetowym zwycięstwem akademiczek. Podczas meczu we Wrocławiu ważna będzie koncentracja. Wiele zależeć będzie od wspomnianej już Żebrowskiej i atakującej – Agaty Karczmarzewskiej . Jeśli do dobrego ataku ze skrzydeł AZS dołoży blok i skuteczność w obronie to szanse na zwycięstwo tej drużyny rosną. 

Siatkarskie Mikołajki we Wrocławiu zgromadzą na trybunach wielu kibiców. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka z pewnością jednak nie będą chciały podarować zwycięstwa swoim rywalkom. Mimo, że drużyna jest młoda i nieograna w PlusLidze to ambicji i woli walki nie można gwardzistkom odmówić. W minionej kolejce, Gwardia zdołała wygrać seta w starciu z Aluprofem Bielsko-Biała i była o krok od doprowadzenia do tie-breaku.

 

Trener Gwardii ma bardzo ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o zawodniczki wchodzące do gry z ławki. Do dyspozycji ma jedynie trzy rezerwowe – Krzos , Kupisz i Czerwińską . Ostatnio pojawiła się informacja o możliwym pozyskaniu Joanny Frąckowiak , która z pewnością byłaby dużym wzmocnieniem dla zespołu – to jednak melodia przyszłości.

 

Gdy spojrzeć na tabelę, AZS Białystok to obecnie piąta siła PlusLigi. Ostatnio wywiozła trzy punkty z Mielca (3:1), a efektem ubocznym tego rozstrzygnięcia było zwolnienie trenera Stali Romana Murdzy . Czy nie nazbyt pochopne? Inna sprawa, że jego następca, Wiesław Popik , to wciąż szkoleniowiec bez skazy.

 

Do tej pory zawsze robił to, czego od niego oczekiwano (awans do PLS z BBTS-em i Delectą Bydgoszcz, utrzymanie się w najwyższej klasie z Delectą i żeńską Dąbrową Górniczą). Rafała Błaszczyka opiekun AZS-u, Dariusz Luks jednak nie zwolni.

 

Nie ma takiej opcji. My postępujemy racjonalnie – zapewnia wiceprezes Gwardii ds. sportowych, a jednocześnie prezes żeńskiej sekcji Jacek Grabowski . Wespół z szefem klubu z Krupniczej Henrykiem Ziętkiem oraz wiceprezesem ds. organizacyjnych Stefanem Fiedorowem spotkał się ostatnio z zespołem.

 

Władze klubu chciały uzmysłowić zespołowi, że utożsamiają się z nim w tych trudnych momentach. Chciały dać sygnał, że nie tylko wymagają, ale też wierzą i wspierają. Każdy zabrał głos, a bardzo ładnie postąpiła kapitan drużyny Bogusia Barańska, dziękując za spotkanie w tak miłej atmosferze i obiecując pełne zaangażowanie – dodaje Grabowski.

 

Przypomnijmy, że z zespołem nie została testowana Ukrainka Ana Salowiowa . Wymagania finansowe miała zbyt wysokie, a na pewno wyższe niż poziom sportowy.

 

Długo byliśmy w kontakcie, jednak ogólnie rzecz biorąc, cały transfer kosztowałby nas 25 tysięcy euro. Jest jeszcze temat Joanny Frąckowiak, ale w żaden sposób nie został załatwiony. Mamy też na oku inną polską zawodniczkę, choć jej nazwiska nie mogę na razie ujawnić – tłumaczy prezes sekcji.

 

Okienko transferowe zamknie się 20 grudnia. Czy ktoś zdąży przez nie wskoczyć?

 

Wszyscy kibice, którzy zjawią się jutro w hali Orbita z pewnością marzą o powtórzeniu wyniku z meczu z Farmutilem. Czy zawodniczki Gwardii sprawią im tę radość przekonamy się w niedzielę o godzinie 14:45.

 

Atrakcji będzie masa, gwiazd również bez liku. Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprosiło wielu olimpijczyków, m.in. Renatę Mauer-Różańską, Halinę Aszkiełowicz-Wojno, Mieczysława Łopatkę, Józefa Grzesiaka, Leszka Swornowskiego, Danutę Bułkowską i Ryszarda Podlasa. Z kolei ze srebrnym medalistą olimpijskim z Pekinu, Pawłem Rańdą, będzie się można zmierzyć na ergometrze wioślarskim. Na trybunach zasiądą też piłkarki nożne AZS-u i baseballiści KSB Wrocław.

źródło: Gazeta Wrocławska, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved