Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Gdyby nie te przegrane końcówki…

II liga kobiet: Gdyby nie te przegrane końcówki…

AZS Politechnika Radomska przegrała z ŁKS-em Łódź w meczu II ligi kobiet. Wynik 0:3 wygląda na zdecydowaną porażkę. W rzeczywistości było zupełnie inaczej, szczególnie w 1. i 3. partii, granych na przewagi.

Zabrakło doświadczenia w końcówkach – powiedział tuż po meczu Aleksander Klimczyk, trener „Akademiczek”.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Katarzyna Możdżeń, przyjezdne zdobyły 3 oczka z rzędu. Mającą problemy z przyjęciem Annę Gnyś zastąpiła Klaudia Januszewska. Popłoch w szeregach obronnych radomianek siała mocnymi zbiciami leworęczna Zuzanna Kaczkowska. Następnie, przy serwisie Katarzyny Nadziałek, AZS zniwelował stratę do jednego punktu. Politechnika wygrała długą wymianę przy stanie 19:19 i o czas poprosił trener ŁKS-u, Krzysztof Świta. Gospodynie prowadziły już dwoma punktami, lecz nie wytrzymały psychicznie emocjonującej końcówki i po grze na przewagi przegrały do 24.Na początku drugiej partii AZS wypracował sobie 3-punktową różnicę. W pewnym momencie radomianki straciły jednak skuteczność na siatce i świetnie broniące łodzianki wyszły na 4- punktowe prowadzenie (11:15). Politechnika nie potrafiła obudzić się z letargu. Nie pomogły również zmiany przeprowadzone przez trenera Aleksandra Klimczyka. Na boisku pojawiły się Urszula Rzeźnik i Iwona Pasieczna. Przyjezdne świetnie grały w kontrataku i blokowały, z czym nie mogły poradzić sobie „Akademiczki”. Łodzianki odjechały przeciwniczkom i zwyciężyły do 18.

Przed trzeci setem doszło do rzadko spotykanej sytuacji na siatkarskich parkietach- na pozycji libero w zespole ŁKS-u Agnieszkę Chojnacką zmieniła Olga Chojnacka. AZS szybko osiągnął 2-punktowe prowadzenie. Nie kontynuował jednak dobrej gry i pozwolił przeciwniczkom zdobyć trzy oczka przewagi. Skrzydłowe Politechniki wstrzymywały rękę w ataku, co skrzętnie wykorzystywały łodzianki. Stopniowo powiększały różnicę. Gdy sięgnęła ona pięciu punktów, przerwę wziął Aleksander Klimczyk. Reprymenda wyraźnie pomogła jego podopiecznym, ponieważ rozpoczęły one pogoń za rywalkami. Doprowadziły do remisu po 23. Niestety, kolejny raz nie zniosły presji i zeszły z boiska pokonane.

AZS Politechnika Radomska – ŁKS Łódź 0:3

(24:26, 18:25, 27:29 )

Składy zespołów:

AZS: Nadziałek, Gnyś, Majkusiak, Klat, Dobosz, Tracz, Pluskota (libero) oraz Januszewska, Plutka, Pasieczna, Rzeźnik

ŁKS: Góra, Kaczkowska, Mielczarek, Szyda, Możdżeń, Chmielewska, A. Chojnacka (libero) oraz O. Chojnacka

*Autorem relacji jest Piotr K. Dobrowolski

Zobacz również:

Wyniki 10. kolejki oraz tabela grupy 3. II ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved